Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gazeteciler Özgürlüğe Pedal Çevirdi

Gazeteciler Özgürlüğe Pedal Çevirdi
Beşiktaş  Belediyesi’nin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediği ’Özgürlüğe Pedal Çeviriyoruz’ isimli bisiklet turuna gazeteciler katıldı. Dolmabahçe Meydanı’ndan başlayan etkinte gazeteciler Bebek Sahili’ne kadar ter döktü. Etkinliğe ev sahipliği yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da basın mensuplarıyla birlikte pedal çevirdi. Bebek Sahili’nde son bulan bisiklet turu, Arnavutköy sahilinde düzenlenen mangal partisiyle son bu

 

"BASIN MENSUPLARIMIZIN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUM"
 
Hazinedar, “İktidarlarla basın arasında her zaman mücadele, anlaşmazlıklar olmuştur. Ama basın farklı bakış açılarıyla, kamuoyunun aydınlatılması açısından çok önemlidir” dedi. Hazinedar, “Türkiye’de basının kimyasında ciddi bir bozulma var. Bozulmasının sıkıntılarını basın da biz de çekiyoruz” diye konuştu. Zaman zaman kendi aleyhine ve haksız içerikte haberler yapıldığını söyleyen Hazinedar “Gazeteci arkadaşlarımızın cezaevlerine düşmesine ben de çok üzülüyorum. Kalemlerinin ellerinden alınmasından üzülüyoruz. Ama demokrasi mücadeleyi gerektiriyor” diye konuştu.
 
GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
 
Renkli görüntüler ve müzik eşliğinde devam eden etkinliğe katılan gazeteci Yavuz Oymak, ‘çalışan’ ve ‘çalışmayan’ şeklinde bir ayrımı kabul etmediğini söyleyerek, “İnşallah kalemimizi özgür, doğru ve gerçek haberleri verebilmek için kullanmaya devam ederiz” diye konuştu.
 
Gazeteci Soner Hasırcıoğlu ise “Şu anda çalışan, çalışmayan, haber merkezlerinde çalışan tüm emekçi basın mensuplarının günü kutlu olsun. Umarım daha özgür, barış içinde bir ülke olur. Günümüz kutlu olsun” dedi. Gazeteci Göksenin Aktaş ise uzun zamandır bisiklete binmediklerini, çok eğlendiklerini söyledi.

Yayın Tarihi : 10.01.2016 : 17:04

Etiketler : Gazeteciler    Özgürlüğe    Pedal    Çevirdi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7024
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN