Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Tarihi Başarı Elde Ettik'

'Tarihi Başarı Elde Ettik'
Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, 2015 yılının Cumhuriyet tarihinde en çok madalya alınan yıl olarak tarihe geçtiğini söyledi. Yarar, FIS tarafından da tebrik edildiklerini belirtti.

 

Palandöken Dağı’ndaki Sway Otelde düzenlediği basın toplantısında geçen yılın değerlendirmesini yapan TKF Başkanı Erol Yarar, başarılı bir sezon geçirdiklerini ve bu kapsamda birçok ilke imza attıklarını söyledi. Başkan Yarar, 2015 yılında Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından düzenlenen ’FIS Snowboard World Cup Big Air’in ilk kez Türkiye’de yapıldığını ifade etti. Başkan Yarar, "Geçen yıl başarılı bir sezon geçirdik. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde birçok ilki yapmayı başardık. Uluslararası 31 tane organizasyon gerçekleştirdik. Bu rakam önceki yılların 4 katı fazlası.
 
Türkiye’ye büyüklerde FIS onaylı bir dünya kupası hiç verilmemişti. Bir şehir organizasyonu olarak çok pahalı, yapılması ve teknik zorlukları çok olan bir organizasyondu. Dünyada Londra ve Moskova gibi büyük şehirlerde yapılıyordu. Biz bunu da gerçekleştirdik. FIS tarafından da tebrik edildik. Geçen yıl yapılan organizasyonlarda 41 madalya aldık. Bu da Cumhuriyet tarihinde en çok uluslararası madalya alınan sene oldu" diye konuştu.
 
Erzurum’da yaptıkları kayak bakım merkezini tamamlanma aşamasına geldiğini hatırlatan TKF Başkanı Erol Yarar, bu yıl, Snowboard Dünya Kupası’nı Kayseri’de yapacaklarını organizasyonların kalitesi arttıkça yabancı ülkelerden katılım sayısı da arttığını belirtti.

Yayın Tarihi : 10.01.2016 : 16:49

Etiketler : Türkiye    Kayak    Federasyonu    Başkanı    Erol    Yarar    Tarihi    Başarı    Elde    Ettik    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8656
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN