Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kocadon, Büyükşehir Yasası’ndan Dertli

Kocadon, Büyükşehir Yasası’ndan Dertli
Bodrum’da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı CHP’li Kocadon, kendini paslanmış hissettiğini ve Büyükşehir Yasası nedeniyle ilçeye yeteri kadar hizmet edemediği için yorulduğunu söyledi.

 

Bodrum Belediyesi’nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Diamond of Bodrum’da düzenlenlediği yemekte Muğla ve ilçelerindeki basın mensupları ile bir araya geldi. Başkan Kocadon, gazetecilerin gününü kutlayıp, cezaevinde bulunan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’ün de bir an önce özgürlüklerine kavuşup, aralarında olması dileğinde bulundu.
 
’KENDİMİ PASLANMIŞ HİSSEDİYORUM’
 
Başkan Kocadon, yemekte basın mensuplarının da sorularını yanıtladı. Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni paylaşımcı olmaya davet eden Kocadon, "Çok aktif çalışan bir belediye başkanıyım. 1999 yılından bu yana belediye başkanlığı yapıyorum. Ama 2014 yerel seçimlerinden sonra kendimi biraz paslanmış ve yorgun hisseden bir belediye başkanıyım. Çünkü yetkilerimizin kısıtlanmasından dolayı bazı yatırımları yapamıyoruz. Bu yatırımlar olmadan da üst yatırımlar olmuyor. Onun için bu 2014 seçimlerinden sonra Bodrum Yarımadası halkına yeteri kadar hızlı bir şekilde hizmet edemiyorum. Bunun altından yatan nedenlere baktığımızda da Büyükşehir Yasası çıkıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin biraz daha hoşgörüsünü ve paylaşımcı ruhunu bizim gibi Muğla’nın ismini Türkiye’de duyurmuş ilçelerine daha fazla aktarması, hoşgörü ve paylaşımda bulunması gerektiğine inanıyorum" dedi.
 
’ŞARTLARI DEĞERLENDİRİRİZ’
 
Başkan Kocadon, 2019 yılında Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olup almayacağıyla ilgili soruya, "Ben hep Bodrum aşkıyla yanıp tutuşan Bodrum sevdalısıyım. Ama bugünkü şartlara baktığımızda artık Bodrum aşkı yetmiyor. Muğla aşkı ile yanıp tutuşmak lazım. Yanıp tutuşurken de hoşgörü ve paylaşımcı ruhunda bütün ruhunu da her tarafına yaymak lazım. Bu nedenle böyle bir ifade kullandım. Çünkü 2019’a daha çok uzun bir süreç var. 2019 yılı seçim dönemi geldiğinde tekrar şartlar ve koşullar neyse değerlendiririz. Olması gereken neyse onu yaparız. Ama tekrar söylüyorum, hoşgörü ve paylaşımcı ruhumuz yoksa gerçekten Muğla’yı yönetmek çok zor" diye konuştu.
 
Başkan Kocadon basın mensupları ile fotoğraf da çektirip, birlikte Bodrum yöresi oyunları oynadı.

Yayın Tarihi : 10.01.2016 : 15:50

Etiketler : Bodrum    Belediye    Başkanı    Kocadon    Büyükşehir    Yasasından    Dertli    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8845
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN