Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Reyhanlı’da Eylem Yapıldı

Reyhanlı’da Eylem Yapıldı
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’a bağlı birlikler ile Hizbullah militanlarının kuşatmasındaki Şam’ın Madaya bölgesinde açlıktan ölmeye başlayan siviller için Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde yaşayan Suriyeliler eylem yaptı.

 

Yaklaşık 150 Suriyeli, ellerinde Türk ve Özgür Suriye bayrağı olduğu halde Reyhanlı Belediye binası önünde toplandı. Arapça ve Türkçe yazılı ’Madaya kalbimizde asla sizi unutamayız’, ’Teşekkürler Türkiye, teşekkürler Erdoğan’, ’Türk hükümeti ile Türk halkına Suriye halkını kucakladığı için teşekkür ederiz’, ’Madaya açlıktan ölüyor, Esed ve Hizbullah Madaya’yı öldürüyor’ döviz ve pankartların taşındığı eylemde polis geniş güvenlik önlemi aldı. Sessiz yapılan eylem sonunda açıklama yapan muhalif Albay Edip İlevi, Madaya’da yaşayan insanların açlık ve susuzluk içinde öldüğünü söyledi.
 
İlevi, "ABD uçaklarla, teröristlere, PKK ve PYD’lilere uçakla silah atıyor. Ancak Madaya halkına atmıyor. Madaya, Zebedani ve Guta kuşatma altındadır" dedi. Madaya’dan geldiğini belirten Ali Nasif ise yaklaşık 42 bin kişinin bölgede açlığın pençesinde olduğunu söyledi.

Yayın Tarihi : 10.01.2016 : 15:24

Etiketler : Madayada    Açlıktan    Ölen    Siviller    İçin    Reyhanlıda    Eylem    Yapıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5711
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN