Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Toplum Ruh Sağlığını Bozacak Olaylar'

'Toplum Ruh Sağlığını Bozacak Olaylar'
Kayseri Hacı Bektaşi Veli Derneği ve Vakfı Başkanı Sadık Genç, Diyanet’teki soru ve cevap tartışmalarının ve bunun yanı sıra kamuoyunda ’Cüppeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün yaptığı bazı açıklamaların da toplumun ruh sağlığını bozabileceğini belirterek, bu konuda hükümeti ve RTÜK’ü göreve davet etti.

 

Kayseri Hacı Bektaşi Veli Derneği ve Vakfı Başkanı Sadık Genç, ’Din İşleri Yüksek Kurulu Dini Bilgilendirme Platformu’na yöneltilen, "Öz kızını öperken şehvet duymanın nikaha etkisi olur mu?" sorusuna verilen cevaba ve bunun yanı sıra son günlerde tanıttığı bazı ürünler ve yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Cüppeli Ahmet Hoca’ya tepki gösterdi.
 
Başkan Genç, son günlerde kamuoyunu meşgul eden Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in, Cemevleri ile ilgili açıklaması ve Diyanet İşleri’nin bünyesinde, internetteki fetva hattına gelen bir soruya verilen cevaplar nedeniyle açıklama yapmak zorunda kaldıklarını söyledi. Başkan Genç, şöyle dedi:
 
"Camilerin siyasallaşması, siyasi parti propagandaları yapılması, seçimler öncesi cuma vaazları ya da yolsuzluğun konuşulmasının yasaklaması bir yana en son baba-kız hakkında internette verilen fetva tam bir faciadır. Bu konuyla ilgili bütün duyarlı vatandaşlarımızdan sanalda veya başka yerlerde konuşmamalarını önemle rica ediyorum. Çünkü bu açıklama veya fetva toplumun ruh sağlığını ve baba çocuk ilişkilerini zedeleyecek, çocukların aklında şüphe oluşturacak bir vahim fetvadır. Onun için tekrar bu konuda hassas olunmasını önemle rica ediyorum.
 
"EN BÜYÜK ZARARI İSLAM DİNİ GÖRÜYOR"
 
‘Cüppeli Ahmet Hoca’nın’ katıldığı TV kanallarında ve internette yaptığı bazı açıklamaların da toplum sağlığını olumsuz yönde etkileyebileceğini öne süren Genç, şunları söyledi:
 
"Yapılan bu yöndeki açıklamalar da toplum ruh sağlığına zarar verilecek türdendir. Bunun yanında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ‘Alo fetva’ hattını kapatma kararı tam bir acziyet durumudur. Demek ki ellerinde bu hattı doğru yönetecek din görevlileri bulunmamakta ve dolayısıyla düzeltmek yerine kapatmak zorunda kalmışlardır. Buradan hükümet yetkililerine sesleniyorum; Diyanet İşleri Başkanı başta olmak üzere bütün sorumlularından derhal hesabı sorulmalı ve bu tür görevlilerin nasıl işe alındığından, nasıl bir eğitim aldıklarına kadar kapsamlı bir araştırma ve inceleme yapılması gerekmektedir. Aksi halde bundan en büyük zararı İslam dini görecektir ve toplum ruh sağlığının bozulması da cabasıdır. Ayrıca Cüppeli Ahmet hocanın programı hakkında da yine Hükümeti ve RTÜK’ü göreve davet ediyorum."

Yayın Tarihi : 10.01.2016 : 15:03

Etiketler : Kayseri    Alevi    Derneği    Başkanı    Genç    Toplum    Ruh    Sağlığını    Bozacak    Türden    Olaylar    Konuşmayalım    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4203
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN