Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Efsanevi Güreşçi Anıldı

Efsanevi Güreşçi Anıldı
Türkiye’nin olimpiyat şampiyonu, efsane milli güreşçisi Yaşar Doğu ölümünün 55’inci yıl dönümünde memleketi Samsun’un Kavak İlçesi’nde anıldı. Doğu, için mevlit okutulup lokma dağıtıldı.

 

Türkiye’nin olimpiyat şampiyonu efsane milli güreşçisi olan ve 1961 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Yaşar Doğu için memleketi Samsun’un Kavak İlçesi’nde ölüm yıl dönümü nedeniyle mevlit okutuldu. Kavak Belediyesi ve Kavak Dernekler Federasyonu (KADEF) işbirliğince düzenlenen programda Yörgüç Paşa Camisi’nde okutulan mevlitin ardından lokma dağıtıldı. Ardından Kavak Halk Eğitim Merkezi’nde anma programı düzenlendi. Buradaki programa Yaşar Doğu’nun oğlu Prof. Dr. Gazanfer Doğu da katıldı. Düzenlenen konferansta milli güreşçi Yaşar Doğu’nun hayat hikayesi anlatıldı.
 
Yaşar Doğu, Türk güreş tarihindeki efsane sporcular arasında yer alıyor. Milli forma ile çıktığı 47 karşılaşmanın sadece birinde yenildi. 33’nü tuşla kazanan Yaşar Doğu, Balkan, Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonluğunun ardından güreş milli takım antrenörlüğü yaptı.

Yayın Tarihi : 10.01.2016 : 14:49

Etiketler : Efsanevi    Güreşçi    Yaşar    Doğu    Ölümünün    inci    Yıl    Dönümünde    Anıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4760
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN