Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


16 Rus Ve Mısırlı Yakalandı

16 Rus Ve Mısırlı Yakalandı
Adana’da yapılan operasyonda Suriye’ye giderek IŞİD saflarına katılmak isteyen 15’i Mısır, 1’i Rusya vatandaşı olmak üzere 16 kişi yakalandı. Operasyonda IŞİD’e militan kazandırdığı belirlenen 7 Türk vatandaşı da gözaltına alındı.

 

IŞİD’e militan kazandıran 7 kişinin yabancı uyruklu kadın, erkek ve çocukları Suriye’ye geçireceği ihbarını alan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Bu çalışmalar sonunda şüphelilerin ve Suriye’ye gitmek isteyenlerin saklandığı evleri saptayan ekipler, şafak vakti operasyon düzenledi.
 
Havadan helikopter destekli özel harekat polislerinin de katıldığı operasyonda 10 ayrı adrese eş zamanlı baskın düzenlendi. Operasyonda IŞİD’e militan kazandırdığı öne sürülen 7 Türk vatandaşı ile Suriye’ye gitmek için Rusya’dan gelen 1 kadın ve Mısır’dan gelen aralarında çocukların da bulunduğu 15 kişi yakalandı. Yakalananların çocuklarıyla birlikte Suriye’ye geçmek istedikleri öğrenildi.
 
ŞÜPHELİLERDEN BİRİ ARANIYORDU
 
Gözaltına alınan şüpheliler ile yabancı uyruklu 16 kişi, Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüphelilerden M.K.’nın ’silahlı terör örgütüne üye olmak’, ’Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek’ suçlamalarıyla arandığı belirlendi. IŞİD’e katılmak isterken yakalanan yabancı uyruklular ise sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresi İl Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Yayın Tarihi : 10.01.2016 : 13:16

Etiketler : Adanada    Işide    Katılmak    İsteyen    Rus    Mısırlı    Yakalandı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3904
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN