Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Operasyon da, Kaçışlar da Sürüyor

Operasyon da, Kaçışlar da Sürüyor
Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde 14 Aralık’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra başlatılan operasyon sürerken, Cizre’de Cudi ve Nur mahallesinde PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında yoğunlaşan çatışmalar devam ediyor. Cizreli işadamları tarafından ilçeye gönderilen bir yardım kamyonu, daha güvenli yerlere gitmek isteyen ilçe sakinlerini ilçeden çıkardı.

 

Cizre’de, 14 Aralık’tan beri polis ve askerin yürüttüğü, PKK’lı teröristlerin kazdığı hendek ve barikat operasyonu devam ederken, çatışmaların daha çok Nur ve Cudi mahallesinde yoğunlaştığı belirtiliyor. Hakim noktalarda konuşlanan tanklardan zaman zaman barikat ile teröristlerin bulunduğu hedeflere atışlar yapılırken, iki mahallede bir çok noktada dumanların yükseldiği görüldü. Cizre’nin Cudi Mahallesi’nde dün Murat Ekinci ve Murat Gül adında iki kişinin yaşamını yitirdiği ve cenazelerinin Cizre Devlet Hastanesine kaldırıldığı belirtildi.
 
YARDIM GETİREN KAMYON İLE İLÇEDEN AYRILDILAR
 
Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde operasyonların başladığı günden beri çatışmalardan zarar görmek istemeyenler, buldukları araçlar ve imkanlar ile ilçeden ayrılmaya çalışırken, dün de ilçeye Cizreli işadamlarının gönderdiği yardımları getiren bir kamyon ile ilçeden ayrılanlar oldu.
 
Hendek ve barikatların olmadığı, ama zaman zaman çatışmalarda kullanılan kurşunların düştüğü Şah mahallesine gelen bir kamyon kasasına dolan bazı mahalle sakinleri daha güvenli yerlere gitti.
 

Yayın Tarihi : 10.01.2016 : 13:06

Etiketler : Cizre    Silopide    Operasyon    Da    Kaçışlar    Sürüyor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8293
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN