Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Down Sendromlu Çocuklar Tohum Ekti

Down Sendromlu Çocuklar Tohum Ekti
İzmir’in Seferihisar ilçesinde, down sendromlu çocuklarla birlikte 1047 fıstık çamı tohumu ekildi. Büyüyerek fidanlara dönüşecek tohumlarla 21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü’nde koru oluşturulacak.

 

Seferihisar Belediyesi’ne ait Can Yücel Tohum Merkezi’nde, Seferihisar TEMA, Ege Üniversitesi Genç Tema Topluluğu, Ulusal Down Derneği işbirliğiyle down sendromlu çocuklarla birlikte 1047 çam fıstığı tohumu ekildi. Etkinliğe katılan 7 down sendromlu çocuk, tohumları ekerek oluşacak koruluğa katkı sağladı. Etkinliğe Urla ve Narlıdere Genç Tema, Kıbrıs Mehmetçik Belediyesi Zeka Bey Tohum Merkezi ile Engelsiz Yaşam Derneği yetkileri katılarak, destek verdi. Etkinlikte 46+1 kromozomla dünyaya gelen down sendromu çocuklara ithafen 1047 fıstık tohumunun ekimi gerçekleştirildi.
 
Seferihisar TEMA Şubesi Başkanı Züle Efecan ise "Onların saf sevgileri çam fıstıkları aracılığıyla doğaya aktarılacak. Amacımız bu tohumlarla birlikte onlardaki sevgiyi doğaya aşılamak. TEMA Vakfı olarak çocukları doğa dostu olarak küçük yaşlarda eğitmeyi amaçlıyoruz. Ege Üniversitesi Genç Temacılar Grubu ve Ulusal Down Sendromu İzmir Şubesi’nin ortaklaşa hazırladığı bu projede Seferihisar Belediyesi, Seferihisar TEMA’nın desteği ile oluşturuldu ve çocuklarımız mutlu oldular. Bizde onları gördükçe mutlu oluyoruz. Çevremize bu gibi çalışmaların yayılmasını istiyoruz" dedi.
 
Seferihisar Belediyesi Can Yücel Tohum Merkezi’nde belediye yetkilileri tarafından büyütülecek tohumlarla, 21 Mart Dünya Down Sendromlular gününde koru oluşturulacak.

Yayın Tarihi : 10.01.2016 : 13:04

Etiketler : Down    Sendromlu    Çocuklar    Fıstık    Çamı    Tohumu    Ekti    Bölge   


Yorumlar

3825
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN