Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Plastik Leğenlerden ’Kedi Evi’ Yaptı

Plastik Leğenlerden ’Kedi Evi’ Yaptı
Eskişehir’de Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyeleri, soğuk havalarda sokak kedilerinin barınmaları için plastik leğenlerden 200 ’Kedi evi’ yaptı.

 

HAYTAP İl Temsilcisi Ayten Tutkun, sokakta yaşamlarını sürdürmeye çalışan kedi ve köpeklerin barınma ihtiyacına dikkat çekmek, farkındalık yaratmak için hazırladıkları ’Kedi evi’ projesini uygulamaya koyduklarını söyledi. Hayvan dostu bir grup gönüllü ile plastik leğenlerden kedi evi yaptıklarını belitren Tutkun, içerisine de sokak kedileri için yiyecek, su ve küçük battaniye koyduklarını anlattı. Yaptıkları kedi evlerini kentin değişik sokak ve caddelerine bıraktıklarını söyleyen Ayten Tutkun şöyle konuştu:
 
"Gönüllülerimizle birlikte 200 kedi evi yaptık. Bu sayının yetersiz olduğunu biliyoruz. Çünkü sokaklarda binlerce hayvan yaşıyor. Bu soğuk günlerde onları unutmayalım. Bodrumlarımızı, apartman giriş kapılarımızı açalım. Kar yağınca yiyecek bulmakta zorlanan bu hayvanlar açlıktan ölüyorlar. Hayvanlar soğuğa dayanabiliyor ama açlığa dayanamıyor. Lütfen herkes kapısının önüne bir kap mama, bir kap su koysun. Bizim yaptığımız kedi evleri bildiğiniz çamaşır leğeni. İki leğeni birleştirip kedi evi yaptık, içerisine de bir battaniye parçası yerleştirdik. Leğenlerin yanlışlıkla çöpe atılmaması için de üzerine uyarıcı yazılar yapıştırdık."

Yayın Tarihi : 10.01.2016 : 12:18

Etiketler : Plastik    Leğenlerden    kedi    Evi    Yaptı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5719
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN