Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Flamingo Tedavi Ediliyor

Flamingo Tedavi Ediliyor
Burdur’da ateşli silahla yaralanmış halde bulunan yavru flamingo, Lisinia Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sondayla beslenerek tedavi ediliyor.

 

Burdur merkeze bağlı Düğer Köyü’nde vatandaşların yaralı halde bulduğu yavru flamingo, Lisinia Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi. Burada tedaviye alınan flamingonun vücudunda çok sayıda saçma yarasına raslandı. Rehabilitasyon Merkezi sorumlusu veteriner hekim Öztürk Sarıca, flamingonun sol kanadında 2, sağ kanadında 4 saçma yarası bulunduğunu söyledi.
 
’PLANKTON ORTAMINI SAĞLAMAMIZ ÇOK ZOR’
 
Flamingoya uzak mesafeden ateş edildiğini kaydeden Öztürk Sarıca, "Eti yenmeyen bir hayvana neden ateş edilir anlamış değilim. Sağ kanadında küçük bir kırık var. Hem beslenmesini, hem enfeksiyonu, hem de kırığını tedavi etmeliyiz. Merkezimizde plankton ortamını sağlamamız çok zor. Tedavisini tamamladıktan sonra Burdur Gölü’ne ya da Kumluca Sazlığı’na kazandırmamız lazım" dedi.
 
’DİRENCİ DÜŞTÜĞÜ İÇİN ENFEKSİYON BAŞLAMIŞ’
 
Flamingoyu sonda ile beslediklerini aktaran Öztürk Sarıca, "Uzunca bir süre beslenemediği için halsiz kalmış. Flamingolar planktonlarla beslendiği için normal beslenmesine başlayıncaya kadar midesine kadar götürdüğümüz sondayla verdiğimiz gerekli vitamin ve minerallerle beslememiz gerekiyor. Günlük gerekli besin, vitamin ve antibiyotiği var. Direnci düştüğü için enfeksiyon başlamış. Uzunca bir yemek borusu var. Gerekli besinleri sondayla yemek borusunu geçerek midesine bırakıyoruz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 10.01.2016 : 11:39

Etiketler : Yaralı    Flamingo    Sondayla    Beslenip    Tedavi    Ediliyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2945
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN