Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karlı Zirvede Adrenalin Yürüyüşü

Karlı Zirvede Adrenalin Yürüyüşü
Antalya’ya 70 kilometre uzaklıkta 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nın zirvesi, doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor.

 

Tahtalı Dağı’ndaki, 1 ve 4 kilometre uzunluğunda iki ayrı yürüyüş rotası bulunan zirve, amatör ve profesyonel doğa sporu tutkunlarını ağırlıyor. Snowshoeing yürüyüşü (batan karda hedikli yürüyüş) denilen yürüyüş sırasında doğa tutkunlarına profesyoneller eşlik ediyor. Tahtalı Dağı’nın kuzey yamacında kar yağdığında ortaya çıkan etkileyici rüzgar izleri ise görenleri şaşkına çeviriyor. Karla kaplı zirvenin doğa harikası görüntüsünü görme ve fotoğraflama şansı yakalayanlar, kendilerini şanslı hissediyor. Olympos Teleferik yönetimi tarafından düzenlenen doğa yürüyüşlerine, AKUT Antalya Birim Sorumlusu Yılmaz Sevgül doğa sporları danışmanlığı yapıyor. Tahtalı Dağı ve çevresini çok iyi bilen Sevgül, yürüyüş rotalarının belirlenmesine yardımcı oluyor.
 
Doğa tutkunlarının, Tahtalı Dağı’nın kuzeye bakan bölgesinde rüzgarın etkisiyle oluşan görüntüleri bir kez de olsa görmelerini isteyen Sevgül, "Kuzey yamacı her yıl farklı görünüme bürünüyor. Kar yağdıktan sonra rüzgar, kar ve buzu nakış işler gibi işliyor. Şaşkınlık uyandıran manzaralar ortaya çıkıyor" dedi.

Yayın Tarihi : 10.01.2016 : 11:32

Etiketler : Karlı    Adrenalin    Yürüyüşü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5161
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN