Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’de Bisim Devrimi

İzmir’de Bisim Devrimi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin büyük ilgi gören bisiklet kiralama sistemi “BİSİM", hem kentteki bisiklet kültürünü zenginleştirdi hem de bisiklet satışlarını ve kullanıcı sayısını artırdı.

 

“Bisiklet kenti İzmir" hedefinde önemli adımlar atan Büyükşehir Belediyesi’nin 18 Ocak 2014 tarihinde hizmete aldığı ve bugüne kadar yaklaşık 600 bin kiralamanın yapıldığı bisiklet sistemi BİSİM’e ilgi her geçen gün artıyor. BİSİM’in yanı sıra sahil boyunca oluşturduğu bisiklet yollarıyla da güvenli ve keyifli sürüş imkanı yaratan Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamaları, İzmirliler kadar sektör temsilcilerinin de yüzünü güldürdü. BİSİM’in hizmete girmesinin ardından satışlarının arttığını ifade eden sektör temsilcileri, İzmirlileri bisiklet kullanma keyfiyle yeniden tanıştıran Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
 
Bisiklet Endüstrisi Derneği (BİSED) Başkanı Önder Şenkon, “BİSED olarak Türkiye’de bisikletin yaygınlaşmasına dönük faaliyetleri takip ediyoruz. Güzel örneklerin başında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı BİSİM uygulaması geliyor. Sektör olarak da etkisini çok kısa sürede gördük. İlk etki olarak, özellikle bisiklet yolları çevresindeki satıcılarda gözle görülür artışlar başladı. Bisiklet kullanımı giderek yaygınlaştı. Bunun da sektöre de büyük yansıması oluyor. Dilerim ki, diğer illerde de bu tür uygulamalar yaygınlaşır. Bisiklet kullanımı bir ülkede gelişmişlik ölçütüdür. Bu, diğer büyükşehir belediyelerine de örnek olmalı" dedi.
 
Perşembe Akşamı Bisikletçileri Kurucusu Muhlis Dilmaç da, “BİSİM, İzmir için beklenen bir projeydi ve çok iyi de oldu. BİSİM’i görünce insanlarda bisiklete binmek arzusu oluyor. Bu da bisiklet satışlarını olumlu yönde etkiledi. Bisiklet ekonomi, sağlık, gelecek, çocuklarımız için çok önemli. BİSİM sayesinde kullanıcı sayısı arttı. Trafikte araç kullananlar, aynı zamanda bisiklet de kullanmaya başladı. Bununla birlikte trafikte bir bisikletli gördüğünde nasıl hareket edilmesi gerektiği bilinci oluştu. Aynı zamanda bisiklet yolları da yeni kullanıcılar için özendirici özellikte" şeklinde konuştu.
 

Yayın Tarihi : 10.01.2016 : 10:00

Etiketler : İzmirde    Bisim    Devrimi    Bölge    Perşembe Akşamı Bisikletçileri    Kurucusu    Muhlis Dilmaç    Bisiklet kullanımı    izmir       


Yorumlar

1113
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN