Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Göğüs Kanseri Riskini Azaltıyor!

Göğüs Kanseri Riskini Azaltıyor!
Sadece zevk almak için değil sağlığınız için de düzenli seks hayatı önemli.

 

Çağımız hastalıklarından, meme kanseri, kadınlarda en sık görülen kanser türü. Araştırmalar, her 8-9 kadından birinin yaşamının bir döneminde meme kanseri olduğunu gösteriyor. Hepimizin bildiği üzere erken teşhisin büyük öneminin olduğu bu kanser türünde beslenme düzeni, yaşam şekli, genetik etkenler önemlli rol oynuyor. 
 
En son yapılan araştırmalar da seksin vücudumuz için özellikle kadın sağlığı için ne kadar faydalı olduğu yönünde. Sadece zevk almak için gerekli değil yani. 
 
 
Uzmanlar, mastopati operasyonu geçirmiş kadınların çoğunun düzenli seks hayatı olmadığını vurguluyor. Özel hayatında sıkıntı yaşayan kadınların %89’unun göğüs iltihaplanmasının ilk aşamasında olduğu görülüyor. 
 
 
Peki göğüs kanseri ve seks ilişkisi nasıl kurulabilir? Seks ile salgılanan oksitosin yani mutluluk hormonu ile göğüs kanserine karşı bağışıklık artıyor. Araştırmalara göre, haftada 1-2 kez seks yapmak, virüslere karşı savaşan ve bağışıklık sistemini güçlendiren immunoglobin A antikoru seviyesini de yüzde 30 arttırıyormuş. 
Çocuk sahibi olmak ve en az altı ay boyunca onu emzirmek, göğüs kanseri riskini önemli derecede azaltan etkenler arasında sayılıyor. Çocuk sahibi olmayan 150 Fransız kadın üzerinde 2008 yılında yapılan bir araştırmada, partneri olmayan ve ayda üç kereden daha az seks yapan kadınların göğüs kanseri açısından daha yüksek risk taşıdığı belirlenmiş. Araştırmacılar, çocuk sahibi olmayan kadınların göğüs kanseri riskini azaltabilmek için düzenli ve tatminkar bir seks hayatı sürmelerini öneriyorlar.

Yayın Tarihi : 10.01.2016 : 10:03

Etiketler : göğüs kanseri    meme kanseri    risk    seks    cinsellik    sağlık    seks hayatı    kanser riski    mastopati operasyonu    düzenli seks    haftada 1-2 kez seks yapmak       


Yorumlar

4944
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN