Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çıtak Ailesinin Zor Yaşamı

Çıtak Ailesinin Zor Yaşamı
Kayseri’de harabe bir evde kalan Çıtak ailesi, uyudukları sırada kuvvetli rüzgarın etkisiyle çatı çöktü. Odada kimsenin bulunmaması muhtemel faciayı önlerken, gözü yaşlı anne Halime Çıtak, “Çocuklarımın başına bir şey gelseydi, ben ne yapardım? Çocuklarım sağlıklı, huzurlu büyüsünler. Başka bir şey istemiyorum” dedi.

 

 
Talas İlçesi Harman Mahallesi Dolaylı Sokak’ta bir hayırseverin kendilerine verdiği evde, yaklaşık 6 yıldır çocukları Ayşegül (13), Rabia (11) ve Ramazan (8) ile birlikte yaşayan Memili ve Halime Çıtak çifti, kış aylarında zorlu günler geçiriyor. Tamamına yakını yıkık olan 3 odalı evin tek bir odasında kalan aile üyeleri, evin tavanını su sızmaması için naylon poşetle kapladı.
 
Neredeyse tüm duvarları yıkık olan evin çatısı da, iki gün önce etkili olan rüzgar nedeniyle yıkıldı ve molozlar, üstü açık odaya doldu. Şans eseri, olayın meydana geldiği sırada odada kimsenin olmaması ise, olası bir faciayı önledi.
 
“EV YIKILMAK ÜZERE, BURADA ÖLMEK İSTEMİYORUZ”
 
Her gece korkarak uyuduklarını ve çocuklarının geleceğinden endişe duyduğunu ifade eden baba Memili Çıtak, şöyle konuştu: “İnşaatlarda amelelik yapıyorum. Bir süre önce apandist ameliyatı oldum. Bu yüzden çalışamıyorum ve yürümekte bile zorluk çekiyorum. Gece uyurken evin çatısı çökmüş. Deprem olduğunu sandık. Ev zaten yıkılmak üzere. Burada ölmek istemiyoruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz.”
 
Üç çocuğunu da okutmak için elinden gelen her şeyi yaptığını ve onların hayatını kurtarması için çaba sarf ettiğini dile getiren gözü yaşlı anne Halime Çıtak ise, şunları söyledi:
 
“Benim tek isteğim çocuklarımın eğitimini sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmesi. Kendim için hiçbir şey istemiyorum. Sadece çocuklarım okusun istiyorum. Çocuklarımın başına bir şey gelseydi, ben ne yapardım? Çocuklarım sağlıklı, huzurlu büyüsünler. Başka bir şey istemiyorum. Olay gece olduğu için çocuklarım uyuyordu, onlara bir şey olacak diye çok korktum. Sadece çocuklarımın başlarını sokacak yerleri olsun.’’

Yayın Tarihi : 09.01.2016 : 17:05

Etiketler : Çıtak    Ailesinin    Zor    Yaşamı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6693
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN