Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dündar’dan Eskişehirli Gazetecilere Mektup

Dündar’dan Eskişehirli Gazetecilere Mektup
Tutuklu gazeteci Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Eskişehirli gazeteciler için mektup yazdı. Mektubun çoğaltılan fotokopileri gazeteciler gecesinde dağıldı.

 

 
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer geçen Perşembe günü Silivri Kapalı Cezaevi’ndeki gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’ü ziyaret etti. Dündar, Eskişehirli meslektaşlarına iletilmek üzere bir mektup kaleme aldı. Milletvekili Utku Çakırözer bu mektubu dün akşam Eskişehir Büyükşehir, Odunpazarı ve Tepebaşı belediyeleri tarafından Eskişehir Ada Restoran’da ortaklaşa düzenlenen ’Gazeteciler Gecesi’nde gazetecilere iletti. Eskişehirli gazetecilere fotokopileri dağıtılan Can Dündar’ın kaleme aldığı mektupta şu ifadeler yer aldı:
 
"Sevgili Eskişehirli gazeteci dostlarım ve bu geceyi düzenleyen başta Yılmaz Hoca olmak üzere değerli çalışanlar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Silivri Cezaevi’nde her zamankinden daha çok çalışarak kutluyoruz. İçinde bulunduğumuz vahim koşulları ancak cesaretle, dayanışmayla ve özgürlüğe sımsıkı sarılarak değiştirebiliriz. Mesleğimiz her zamankinden daha zorlu koşullarda; ama ona her zamankinden çok ihtiyacımız var. Bu bilinçle ’Gazetecilik: Asıl şimdi’ diyorum. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum."
 
Gecede konuşan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Yılmaz Büyükerşen de "Gazeteciler Koruma Komitesi’nin yaptığı araştırmaya göre en çok tutuklu gazeteci olan ülkelerin başında Türkiye gelmektedir. Cezaevlerinde halen 34 gazeteci tutukludur" dedi.

Yayın Tarihi : 09.01.2016 : 15:58

Etiketler : Can    Dündardan    Eskişehirli    Gazetecilere    Mektup    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8101
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN