Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tek Arzusu Engelli İkizlerinin İyileşmesi

Tek Arzusu Engelli İkizlerinin İyileşmesi
Çankırı’da engelli ikiz çocukları 16 yaşına gelen  40 yaşındaki Gülay Kekeç, devletten aldığı evde bakım ücretiyle hem ev kirasını ödüyor hem de onların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

 

 
Gülay Kekeç’in 2000 yılında dünyaya ikizlerinden çocuklarından Satılmış 7 yaşına geldiğinde beyninde oluşan iltihap nedeniyle SSPE hastalığına yakalandı ve hareket kabiliyetini kaybedip yatağa mahkum oldu. Bir yıl sonra da ikizi Murat aynı durumla karşılaştı. İlk rahatsızlandıklarında Ankara Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi’ne götürdüğü çocuklarının, bebekliklerinde eksik doz aşı nedeniyle bu duruma düştüğünün söylendiğini anlatan anne Gülay Kekeç, şimdi yatağa bağlı ikizlerinin başından ayrılamıyor.
 
Çankırı’da daha önce oturdukları dedelerine ait sağlıksız ahşap bir evden, çocuklar için devletten bakım ücreti almaya başlayınca kiralık eve çıktığını belirten Gülay Kekeç, "Devletin verdiği parayla ev kirasını ödüyor, eksiklerini alıyoruz. Allah devletimizden razı olsun. O yardımlar olmasa ben bu çocuklara nasıl bakardım?" dedi.
 
Belirli bir işi olmayan eşi Polat Kekeç’in  İstanbul’a çalışmaya gittiğini anlatan Gülay Kekeç, çocuklarının okula giderken çekilen fotoğraflarını büyüttürüp eski hallerini görünce duygulanıp, ikizlerinin iyileşmesi için bir umut ışığı beklediğini dile getirdi.

Yayın Tarihi : 09.01.2016 : 14:16

Etiketler : Tek    Arzusu    Engelli    İkizlerinin    İyileşmesi    Sağlık    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7771
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN