Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bornova’da Çocuk Senfonisi Kuruluyor

Yaptığı çalışmalarla UNİCEF’in ‘çocuk dostu şehirler’ projesine seçilen Bornova Belediyesi, çocuk senfoni orkestrası ile bu konuda fark yaratmaya devam ediyor.

 

Cevdet İnci Eğitim Vakfı işbirliğiyle hazırlanan “Barış İçin Müzik, İzmir Bir Nota Bir Hayat Orkestrası” projesi Naldöken Kültür Merkezi’nde start aldı. Müzik eğitmeni Melisa Karan’ın liderliğinde hayata geçirilen projede Venezuella’da 40 yıl önce başlayan Elsistema yöntemi kullanılarak çocukların enstürmanları belirlendi. 
 
Çocuk Dostu Kent olan Bornova Belediyesi 6-18 yaş grubu çocuklar için çocuk senfoni orkestrası kuruyor. Cevdet İnci Eğitim Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen proje Naldöken Kültür Merkezi’nde başladı. İlk kez enstürmanlarla tanışan miniklerin çalacakları müzik aletleri ise Elsistema yöntemiyle belirlendi. Çocukların yetenek sınavına girmeden fiziksel özelliklerine göre belirleme yapılan sistemde Muharrem Candaş İlköğretim Okulu ve Süleyman Demirel Çok Amaçlı Lisesi’nde eğitim görokuyan 60 çocuk müzik eğitimine başladı. 
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila çocuklarla ilgili projelerin her zaman öncelikleri arasında bulunduğunu belirterek, “UNİCEF tarafından ‘çocuk dostu şehirler’ projesine seçilmemiz bizim için büyük bir gurur. Bunun gereğini de yapıyoruz. Biz yaptığımız tüm projelerde ortak akıl ilkesiyle hareket ediyoruz ve paydaşlarımızla birlikte yürütüyoruz. Cevdet İnci Eğitim Vakfı ile de bu anlamda önemli bir projeyi başlattık. Çocuklarımız bu sayede yeni müzik aletleriyle tanışacak. Belki de bu projede yer alan çocuklarımızdan gelecekte çok ünlü sanatçılar çıkacak” dedi.
 
8 müzisyenin eğitim vereceği projeye şanslı bir şekilde başladıklarını söyleyen İNCİVAK Başkanı Şerife İnci Eren, İstanbul’da bu projenin 10 yıldır uygulandığını belirterek, “İstanbul’da Barış için Müzik adıyla yapılan bu projeyi İzmirde biz hayata geçirmek istedik. Buna da Bornova Belediyesi’nin bize verdiği destekle başlıyoruz” dedi.  6 ay önce çalışmalarına başlanan projenin İNCİVAK’ın 30. Yıl projesi olacağını da ifade eden Eren, “Projemize Bornova Belediyesi işbirliği ile yola çıktık. Çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Yayın Tarihi : 09.01.2016 : 13:49

Etiketler : haber    haberler    bornova    çocuk senfonisi    kuruluyor    ben tv    kanalben       


Yorumlar

7885
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN