Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


SODEM Toplantısını Konak’ta Yaptı

SODEM Toplantısını Konak’ta Yaptı
Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği’nin (SODEM) 2016 yılındaki ilk yönetim kurulu toplantısı Konak’ta gerçekleştirildi.

 

 
Konak Belediyesi’nin ev sahipliğinde Tarihi Asansör’de düzenlenen yeni yılın ilk toplantısına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, SODEM Yönetim Kurulu Başkanı ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, SODEM Onursal Başkan Selami Öztürk, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Metropoll Araştırma Şirketi Genel Müdürü Prof. Dr. Özer Sencar ile SODEM üyesi belediye başkanları katıldı.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan SODEM Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Soyer, "Sadece görev yaptığımız bölgeleri değil Türkiye’nin de nabzını da tutmamız gerekiyor. Bu biraraya gelişler bu yüzden son derece önemli ve değerli" dedi. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da SODEM üyelerini Konak’ta ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Toplantı öncesi söz alan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da düzenlenen toplantının verimli bir çalışma olacağını söyledi.
 
Açılış konuşmalarının ardından SODEM Genel Sekreteri Onur Eryüce’nin dernek faaliyetleriyle ilgili sunumuyla başlayan toplantıda Metropoll Araştırma Şirketi Genel Müdürü Prof. Dr. Özer Sencar da yaklaşık 10 yıldır aralıksız olarak yaptıkları aylık ’Türkiye’nin Nabzı’ anketinin 2015 yılı Aralık ayı sonuçlarını paylaştı. Araştırmaya Türkiye genelinden 2 bin kişinin katıldığını belirten Sencar, Türk halkının Aralık 2015’teki siyaset, ekonomi ve dış politika konularına bakışıyla ilgili edinilen sonuçları belediye başkanlarına aktardı. Sunum sonrası gelen soruları da yanıtlayan Sencar, yerel yönetimlerin siyasal birikimleriyle Türkiye sahnesine ağırlıklarını koyması gerektiğini söyledi. Belediyelerin siyasette kaldıraç görevi gördüğünü de belirten Sencar, İzmir’i örnek vererek, İzmir’deki CHP’li belediyelerin bunu yapacak bilgi birikimine sahip olduğuna inandığını vurguladı.
 
 

Yayın Tarihi : 09.01.2016 : 12:08

Etiketler : Sodem    Yeni    Yılın    İlk    Toplantısını    Konakta    Yaptı    Bölge   


Yorumlar

9389
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN