Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Deriye Doğal İzler

Deriye Doğal İzler
Türkiye’de deri endüstrisinin tasarım ve üretim kalitesini arttırmak amacıyla Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen Türkiye’de tek deri tasarım yarışması olan Deri’n Fikirler 6. Deri Tasarım ve Üretim Yarışması’nda yarışacak 10 genç deri mühendis ve mühendis adayı belirlendi.

 

 
6. Deri Tasarım ve Üretim Yarışması’nda yarışacak genç deri deri mühendis adayları için Ege Üniversitesi Deri Mühendisliği Bölümü’nde mülakat gerçekleştirildi. Mülakat sonucunda finalde yarışacak 10 deri mühendis ve mühendis adayı seçildi.
 
Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması Komite Başkanı Erkan Zandar, deri sektöründe uygulanabilir özgün fikirleri geliştirmek, genç yeteneklere destek vererek uzun vadede ülkemizdeki deri sektörüne katkıda bulunmalarını sağlamak istediklerini kaydetti.
 
Genç tasarımcıların 22 Ocak 2016 tarihine kadar “Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması"na başvurularını beklediklerini anlatan Zandar, “Yarışmada tekstil-moda tasarım bölümlerinde okuyan üniversite öğrencileri ya da mezunlarıyla, deri mühendisliği eğitimi alan üniversite öğrencilerinden ya da mezunlarından takımlar oluşturarak hem tasarımı, hem de deride uygulamayı hayata geçiriyorlar. Yarışma bu yönüyle dünyada bir ilk özelliğini taşıyor" dedi.
 
Türk deri sektörü, 2023 yılı için 5.2 milyar dolar ihracat hedefi belirlediğini hatırlatan Zandar “Türk deri sektörünün 2023 yılı hedeflerine ulaşmasında tasarımlı ürünler itici güç olacak. Ihracatta katma değeri tasarımlı ürünlerle arttırmak mümkün. Sektör olarak, Ar-Ge, tasarım ve markalaşmaya yatırım yapmaya devam edeceğiz" dedi.
 
Finale kalan deri mühendis ve mühendis adayları “Berke Özhan, Can Mengüş, Fatih Genç, Fatma Şen, Gizem Altunay, Gülşah Eliçetin, Nursena Selçuk, Onur Bozkurt, Özden Cansöz ve Tuğçe Çağlayan oldu.
 
Yarışmada birinci olacak takım 10 bin TL, ikinci takım 6 bin TL ve üçüncü takım 4 bin TL’lik ödülün sahibi olacak.
 
 

Yayın Tarihi : 09.01.2016 : 11:17

Etiketler : Deriye    Doğal    İzler    Bölge   


Yorumlar

4913
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN