Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca Belediyesi İnşaat Sektörüne Girdi

Buca Belediyesi’nin şirketi Bucamar inşaat söktörüne girdi. Kat karşılığı konut inşaatı yapacak olan Bucamar, ilk projesinde Kuruçeşme’de 40-55 metrekare büyüklüklerinde 115 dairenin yeralacağı konutları 100-135 bin TL’den satacak.

 

 
Bucamar’ın konut üretme projesiyle ilgili Buca Tenis Klübü’nde tanıtım kokteyli yapıldı. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, tanıtımda yaptığı konuşmada belediye şirketlerinin proje üretmesi gerektiğine, hantal yapıdan kurtulması gerektiğini söyledi. Bu nedene Bucamar’ın konut sektörüne girmesini öngördüklerini belirten Piriştina "Amacımız asla özel sektörün talip olacağı işler değil. İşimizi, haddimizi biliyoruz. Belediye, belediyeliğini yapacak; özel sektör işini yapacak. Bizim amacımız öncelikli olarak kamu yararıdır. Biz buradan kazandığımız parayla Buca’ya yardım eden bir yapıya ulaşacağız. Bu ilk adımdır ama bu adımla ilerleyeceğimizi, koşacağımızı göreceğiz" dedi.
 
 
Bucamar’ın ilk projesinde kat karşlığı inşaat çalışması yapacak. Kuruçeşme’deki ilk proje GNF inşaat tarafından gerçekleşecek. İnşaat temeli Şubat 2016’da atılacak. Toplam bin 398 metrekare alan üzerinde gerçekleşecek projede 115 daire yer alacak. 40 ile 55 metrekare olarak planlanan konutların satış fiyatları ise 100 bin ila 135 bin TL arasında değişecek. İnşaatlar 14 ayda tamamlanacak.
 
 

Yayın Tarihi : 09.01.2016 : 11:05

Etiketler : Buca    Belediyesi    İnşaat    Sektörüne    Girdi    Bölge   


Yorumlar

1234
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN