Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Butik Elele, Yüzleri Güldürecek

Butik Elele, Yüzleri Güldürecek
Karşıyaka Belediyesi’nin hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olan ‘Butik Elele’ hizmeti, geçtiğimiz yıl 4 bin ailenin yüzünü güldürdü. Butik Elele’ye yapılan bağışlarla, dar gelirli ailelerin hem ev eşyası hem de giysi ihtiyaçları karşılandı.

 

Sosyal belediyecilik uygulamalarıyla dar gelirli vatandaşların yaşam şartlarını iyileştirmek için çalışan Karşıyaka Belediyesi, ‘Butik Elele’ ile 2015 yılında 4 bin aileye yardım eli uzattı. Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvuran ve gerekli incelemeleri yapılan yurttaşların giysi ve ev eşyası ihtiyaçları, Butik Elele’ye gönderilen bağışlarla karşılandı. Yardımlar arasında sıfır ya da ikinci el giysilerden mobilyaya kadar çeşitli eşyalar yer aldı.
 
EVLERE ULAŞTIRILIYOR
 
Butik Elele hizmeti kapsamında; vatandaşların bağışlamak istediği eşyalar görevliler tarafından evlerinden teslim alınıyor. Hayırseverler, 369 64 02 numaralı telefondan randevu alarak bu imkandan yararlanabildikleri gibi, bağışlarını bizzat Butik Elele’ye veya belediye binasına da teslim edebiliyor. Titizlikle tasnif edilip hazır hale getirilen eşyalar, randevu sistemiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Hem sıfır hem de ikinci el bağışların kabul edildiği Butik Elele’de; her mevsime uygun giysiler, yatak, koltuk, masa, buzdolabı, televizyon, fırın, mutfak malzemeleri gibi farklı ürünler bulunuyor. 
 
DAYANIŞMA MERKEZİ
 
Hayırseverlerin bağışlarıyla büyüyen Butik Elele’nin Karşıyaka’da dayanışmanın merkezi haline geldiğini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyaka halkının dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla büyüyüp güçlenen Butik Elele sayesinde dar gelirli yurttaşlarımızın eksikleri gideriliyor, yüzleri gülüyor. Bağışlar en doğru adreslere ulaştırılırken, toplumsal hassasiyetlere de dikkat ediliyor. Dar gelirli ailelerimizi bu hizmetimizden yararlanmaya, imkanı olan tüm yurttaşlarımızı da bağış yapmaya bekliyoruz” dedi.

Yayın Tarihi : 09.01.2016 : 10:13

Etiketler : karşıyaka belediyesi    butik elele    dayanışma merkezi    hayırsever    bağış    başkanı    hüseyin mutlu akpınar       


Yorumlar

3929
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN