Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türkiye, New York Times'ta

Türkiye, New York Times'ta
Dünyanın değişik bölgelerinden ve ülkelerinden, konaklama, yolculuk ve turizm organizasyonlarını tek çatı altında toplayan, New York Times Gezi Fuarı, dün kapılarını turizm severlere açtı. ABD’de yayınlanan ve ülkenin en saygın gazetelerinden biri olarak sayılan The New York Times gazetesi tarafından düzenlenen Gezi Fuarı’na, Türkiye bu yıl da ’gümüş sponsor’ ülke olarak katıldı.

 

 
Güney Afrika’nın altın sponsorluğuyla gerçekleştirilen New York Times Turizm Fuarı, ilk gününde, dünyanın değişik bölgelerinden sektör temsilcilerini ağırladı. Afrika, Asya, Avustralya/Güney Pasifik, Kanada, Karayıpler, Avrupa, Latin Amerika, Meksika ve ABD bölümleri altında 500den fazla katılımcının yer aldığı fuarda Türkiye, önceki yıllarda olduğu gibi bu kez de fuarın girişinde stant açtı. Bu yıl da “Turkey Home" temasının öne çıktığı Türkiye standında, Türkiye’nin tarihi ve turistik zenginlikleri hazırlanan afiş ve broşürlerle Amerikalılara tanıtıldı.
 
New York Türk Kültür ve Turizm Ofisinin önderliğindeki Türkiye standında Türk Hava Yolları, turizm sektörü temsilcileri ve seyahat uzmanları da yerlerini aldı. Fuarın ilk gününde, Türkiye standına gelen ziyaretçilere, simit, baklava, çay ikram edildi. Fuarda, New York Times Seyahat Endüstrisi Konferansı, seyahat dünyasının profesyonellerine kapsamlı bir eğitim programı sunarken, özel seyahat deneyimleri, değişen durumlardaki rezervasyon yöntemleri, havayolu ve otel trendleri ele alınıyor.
 
New York Kültür ve Turizm Ateşesi Murat Karakuş, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin New York Times Turizm fuarının sponsorlarından biri olduğunu ve bu yüzden fuarın girişinde en güzel yerde stant açtığını söyledi. Karakuş, geçen yılın ilk 11 aylık döneminde, Türkiye’yi ziyaret eden Amerikalı sayısının 800 bini bulduğunu belirtti. Fuarın, Türkiye’nin tanıtımına yönelik yurtdışındaki ilk fuar olduğunu söyleyen Karakuş, “Bakanlığımızın katıldığı 130’un üzerinde fuarlardan ilki. Tanıtım kampanyalarımızın başlangıç adımı da diyebiliriz" dedi.
 
Kasım 2015 rakamlarına göre, ülkesel bazda Türkiye’nin turizminde 1.36’lik bir düşüş görüldüğünü, Aralık ayının rakamlarını açıklanması ile bu düşüşün kapanabileceğini düşündüğünü belirtek Karakuş, geçtiğimiz yıl Türkiye’yi 37 milyon 780 bin turistin ziyaret ettiğini belirtti. Karakuş, geçtiğimiz yıl Türkiye’yi ziyaret eden Amerikalı sayısının da 800 bini bulduğunu söyledi.

Yayın Tarihi : 09.01.2016 : 10:00

Etiketler : Türkiye    New    York    Times    Gezi    Fuarında    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8006
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN