Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’e Ateş Düştü!

İzmir’e Ateş Düştü!
Çatışmalar sırasında PKK’lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateş ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesiyle düzenlenen saldırılarda 5 asker yaralanırken, İzmirli Jandarma Uzman Çavuş Tolga Sağlam şehit düştü.

 

Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi’nde 2 Aralık günü, barikatların kaldırılması, hendeklerin kapatılması ve PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ederken, çatışmalar da sürüyor.
 
Çatışmalar sırasında PKK’lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateş ve tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesiyle düzenlenen saldırılarda toplam 6 asker yaralandı.
 
Yaralı askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Tolga Sağlam tüm tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Sağlam’ın İzmir’in Torbalı ilçesi Torbalı Mahallesi 5013 sokaktaki baba ocağına şehit ateşi düştü.
 
Babası emekli polis olan Sağlam’ın evli olduğu ve eşiyle birlikte Ankara’da yaşadığı öğrenildi.
 
Acı haberi alan şehidin Muğlalı olan annesi Nilüfer ve emekli polis olan babası Erdal Sağlam, gözyaşlarına boğuldu. Fenalaşan Sağlam çiftine evin önünde hazır bekletilen 112 Acil servis ekibi, gerekli müdahaleyi yaptı. Şehidin teyzesinin evine Türk Bayrağı asıldı. Biri iki aylık, diğeri 3 yaşındaki 2 çocuk babası olan şehit Tolga Sağlam’ın Ankara Özel Hareket Dairesi’nde görevli olduğu ve bir süre önce geçici görevle Diyarbakır’ın Sur ilçesine gönderildiği öğrenildi. Şehidin Diyarbakır’a giderken Ankara’da öğretmen olan ve 2 ay önce doğum için izinli olan eşi Cansu Sağlam ile çocuklarını Antalya’daki kayınpederinin evine bıraktığı da öğrenildi. Aslen Muğla’nın Kavaklıdere İlçesi, Salkım Köyü’nden olan şehit Uzman Çavuş, Tolga Sağlam’ın cenazesinin de burada toprağa verileceği bildirildi.

Yayın Tarihi : 08.01.2016 : 20:48

Etiketler : izmir    diyarbakır    izmire şehit ateşi düştü    tolga sağlam   


Yorumlar

1216
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN