Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çığdan Son Anda Kurtuldu

Çığdan Son Anda Kurtuldu
Hakkari’nin Çukurca İlçesi’ne bağlı Çığlı Köyü’ndeki bir hastayı aldıktan sonra dönüşe geçen karayolları ekibi ile yanındaki sağlık ekibi, çığ altında kalmaktan son anda kurtuldu. O anları bir vatandaşın cep telefonu kamerasıyla saniye saniye görüntüledi.

 

Çukurca’ya bağlı Çığlı Köyü’nde yaşayan 8 aylık hamile 26 yaşındaki Güneş Eriş’in doğum sancıları tuttu. Yolları kardan kapalı olduğu için hastaneye ulaştıramayan kadının yakınları 112 Acil Servis’i arayarak yardım istedi. Kar yağışı, fırtına ve çığ tehlikesi nedeniyle durum, Karayolları 114 Şube Şefliği Köprülü Şantiye Bakım Evi’ne bildirildi. Ambulansın köye ulaşması için karla mücadele ekibi harekete geçti. İş makinesinin arkasında ilerleyen sağlık ekibi, zorlu çalışmanın ardından köye ulaşarak hastayı aldı.
 
Karayolları ve sağlık ekiplerinin dönüşü sırasında ise yola çığ düştü ve karayolu bir süreliğine ulaşıma kapandı. Ekiplerin çalışmasının ardından yolun ulaşıma açılmasıyla hamile Güneş Eriş, ambulansla Hakkari Devlet Hastanesi’ne ulaştırılarak tedaviye alındı. Çığ düşme anı ise ekipte bulunan bir kişi tarafından saniye saniye görüntülendi.

Yayın Tarihi : 08.01.2016 : 17:13

Etiketler : Hakkaride    Hamile    Kadını    Almaya    Giden    Ekip    Çığdan    Son    Anda    Kurtuldu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5887
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN