Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yıldırım: Bu İşte Bir Terslik Var

Yıldırım: Bu İşte Bir Terslik Var
HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, bölgede yaşanan çatışmaların sonlanması gerektiğini belirterek, "Maalesef ölen de Müslüman, öldüren de Müslüman bu işte bir terslik vardır. Bu tersliğin bertaraf edilmesi için bütün taraflar ister PKK, ister devlet olsun, ister hükümet olsun, bir kez daha düşünmelidir" dedi.

 

 
Siirt’te Tutuklu Hükümlü Aileleri Demokratik Hukuk ve Dayanışma Derneği’nin (TUHAD-DER) bölgede sokağa çıkma yasakları ve operasyonları protesto etmek için düzenlediği basın açıklamasına katılan HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım şunları söyledi:
 
"Herkes aklını başına alsın, herkes bir daha düşünsün. Bu iş kelle sayısı işi değildir, bu işte bir terslik vardır. Bakın polis öldüğünde, asker öldüğünde veya öldürüldüğünde cenazeleri götürüldüğü vakit ne deniliyor? ’Şehitler ölmez.’ O askerin, o polisin aileleri, geride bıraktıkları çocuklarının da o yolu takip edeceklerine söz veriyorlar. Bakın Kürdistan’da da öldürülen her bir gencin ailesi aynı şeyi söylüyor. Onlar da şehitler ölmezin Kürtçesi olan ’şehit namırın’ sloganını atıyorlar. Ve maalesef ölen de Müslüman, öldüren de Müslüman bu işte bir terslik vardır. Bu tersliğin bertaraf edilmesi için bütün taraflar ister PKK olsun, ister devlet olsun, ister hükümet olsun bir kez daha düşünmelidirler. Çok daha fazla geç kalmadan, çok daha fazla pişman olacağımız bir dereceye gelmeden bu gidişata son vermek lazım."

Yayın Tarihi : 08.01.2016 : 16:09

Etiketler : Hdpli    Yıldırım    Ölen    Müslüman    Öldüren    Bu    İşte    Bir    Terslik    Var    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1935
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN