Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir Valiliği’nden Altın Madeni Açıklaması

İzmir Valiliği’nden Altın Madeni Açıklaması
İzmir Valiliği Efemçukuru mevkiindeki TÜPRAG’a ait altın madeninde yapılan denetimlerde sınır değerlerin üzerinde kirletici unsura rastlanmadığını açıkladı.

 

 
Basında Efemçukuru Tüprag Altın Madeni’nın yeraltı su kaynaklarını kirlettiği yolundaki haber üzerine açıklamanın yapıldığını belirten İzmir Valiliği, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı koordinatörlüğünde İzmir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, DSİ 2.Bölge Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, MTA Ege Bölge Müdürlüğü, Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Menderes Kaymakamlığı (Toplum Sağlığı Merkezi), Menderes Belediye Başkanlığı yetkililerinin katılımıyla İzleme-Denetleme Komisyonu’nun her ay rutin denetleme yaptığı bildirildi.
 
Açıklamada, "Gerek su gerekse toprak numuneleri alınarak akredite laboratuvarlarda analizleri yaptırılmaktadır. Basında yer alan haberlerden sonra İzmir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı koordinesinde, anılan kurum teknik yetkililerince işletmede yeniden habersiz denetleme yapılmış, alınan su ve toprak numuneleri analiz ettirilmiştir. Yeniden alınan numunelerin analiz sonuçlarının mevzuatça belirlenen sınırların altında kaldığı tesbit edilmiştir. Bundan böyle de söz konusu işletmede ve diğer benzer işletme ve alanlarda da haberli ve habersiz denetimlere devam edilerek zaman içerisinde gelişebilecek değer farklılıklarına karşıda çevresel hassasiyetlere azami derecede dikkat ve özen devam ettirilecektir" denildi.
 
 

Yayın Tarihi : 08.01.2016 : 14:51

Etiketler : İzmir    Valiliğinden    Altın    Madeni    Açıklaması    Bölge   


Yorumlar

3127
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN