Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Puhuya Büyük İlgi

Puhuya Büyük İlgi
Tunceli’de uçamayarak bir evin bahçesine düşen puhuya halk sahip çıktı. Tuncelili vatandaşların büyük ilgi gösterdiği puhu, tedavi için Çevre Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

 

Bugün sabah saatlerinde Tunceli kent merkezinde bir evin bahçesinde kar yığınları üzerinde gördüğü puhuyu alan Zeki Bakır, çarşı merkezindeki kahveye geldi. Puhuyu  gören vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Bazı kişiler puhuyu cep telefonu ile görüntüleyerek  sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaştı.
 
Yoldan geçen HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü de puhuyu yakından inceledi. Önlü, ilk kez bu kadar yakından bir puhu gördüğünü söyledi.
 
Türkiye’de nesli tükenmek üzere olan ve koruma altına alınan baykuş türlerinden puhuyu bulan Zeki Bakır şunları söyledi:
 
"Sabah yoldan geçerken komşunun evinin bahçesindeki kar yığınları üzerinde gördüm. Yakından bakınca uçamadığını anladım ve zarar vermeden yakaladım.  Çevre Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nü arayarak bilgi verdim. Şimdi görevlilerin gelmesini bekliyoruz." 
 
Puhuyu almak için gelen Çevre Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, kuşun aç kaldığı için bitkin düşmüş olabileceğini belirterek, veterinerler tarafından inceleneceğini ve iyileştikten sonra doğaya salacaklarını söyledi. Görevliler daha sonra puhuyu alarak ayrıldı.

Yayın Tarihi : 08.01.2016 : 14:41

Etiketler : Tuncelide    Bir    Evin    Bahçesine    Düşen    Puhuya    Büyük    İlgi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4138
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN