Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Boeing 2015’i Rekor Satışla Tamamladı

Boeing 2015’i Rekor Satışla Tamamladı
ABD’li uçak üreticisi Boeing, 2015 yılını 762 uçak teslim ederek tamamladı. Şirketin toplam sipariş sayısı 768’e ulaşırken, geçen yıl 737MAX serisinin ilk uçağı da fabrikadan çıktı.

 

Boeing, 2015’te bir önceki yıla göre 39 adet artışla 762 ticari uçak teslimatı gerçekleştirirken, bu aynı zamanda üreticinin ulaştığı en büyük teslimat miktarı oldu.
 
Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su Ray Conner, “Ekibimiz, daha yüksek teslimata ulaşma ve ürünlerimizi müşterilerimize mümkün olan en hızlı ve etkin şekilde ulaştırma konusunda harika bir iş çıkardı. Odak noktamız bu olmaya devam edecek” dedi.
 
Boeing 2015 yılında, cari liste fiyatlarına göre 112.4 milyar dolar değerinde 768 net sipariş aldı. Yıl sonu itibarıyla Boeing’in elinde, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinden teslimatı henüz gerçekleşmemiş 5 bin 795 uçak siparişi bulunuyor.
 
Conner, “2015’te siparişler açısından sağlam bir yıl yaşadık; böylelikle uzun yıllar boyunca düzenli teslimat akışını garanti etmeye yardımcı olacak güçlü ve dengeli bir sipariş birikimi de korunmuş oldu” dedi.
 
“Talep güçlü”
 
Boeing Ticari Uçaklar Pazarlama Başkan Yardımcısı Randy Tinseth de, dünya çapında hava taşımacılığına yönelik talebin güçlü olmaya devam ettiğini ifade etti ve ekledi:
 
“Kilit bölgelerin çoğunda küresel yolcu trafiği artıyor. Müşterilerimiz pazarda yüksek performans göstermeyi sürdürüyorlar ve biz de onları endüstrinin en iyi ürün ve hizmetleriyle desteklemeye devam edeceğiz.”
 
 

Yayın Tarihi : 08.01.2016 : 14:38

Etiketler : Boeing    i    Rekor    Satışla    Tamamladı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3377
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN