Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sahte Parayla Satın Almışlar

Sahte Parayla Satın Almışlar
Samsun'da üzerinde ’geçersizdir’ yazılı sahte parayla sigara ve cep telefonu satın aldıkları iddia edilen 24 yaşındaki Onur Y. ve 44 yaşındaki Dursun A.T. polisin takibi sonucu yakalandı.

 

Olay dün merkez İlkadım İlçesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Onur Y. 55 BM 641 plakalı otomobille bir benzin istasyonuna gidip 50 lira uzatıp benzin almak istedi. Çalışan paranın sahte olduğunu anlayınca benzin vermedi. Şüpheli bunun üzerine parayı alıp uzaklaştı. Aynı şüpheli bir süre sonra bir büfeye girip aynı sahte 50 TL ile 1 paket sigara satın alıp gitti. Paranın sahte olduğunu anlayan işyeri sahibi Senai Ç. (39) polisi arayıp ihbarda bulunup otomobilin plakasını verdi.
 
Soruşturma başlatan polis şüpheliyi otomobil ile gezerken yakaladı. Yapılan üst aramasında üzerinde  ’geçersizdir’ ibaresi bulunan 200 liralık 2 banknot ele geçti. Gözaltına alınan şüpheli paraları Dursun A.T.’den aldığını söyledi. 
 
SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİLER
 
Sorgu işlemi sürerken bu kez Irak vatandaşı olan Ömer Gason T. (19) Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek bir şahısın kendisine üzerinde ’geçersizdir’ ibaresi bulunan 4 sahte 200 lira verip cep telefonunu satın aldığını söyleyip şüphelinin eşgalini verdi. Şikayetin ardından kişinin verdiği eşgalden cep telefonunu satın alan kişinin Dursun A.T. olduğu tespit edilip yakalandı. Gözaltına alınan Dursun A.T.’de suçlamayı kabul etmedi. Soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Yayın Tarihi : 08.01.2016 : 14:37

Etiketler : Sahte    Parayla    Sigara    Cep    Telefonu    Satın    Almışlar    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6463
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN