Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Alasya’nın Adı Yaşayacak

Alasya’nın Adı Yaşayacak
Konak Belediye Meclis toplantısında Başkan Sema Pekdaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nda 2014 yılında kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Gazeteci Süleyman Alasya’nın adının yaşatılacağı parkın açılışının yapılacağını duyurdu.

 

 
Başkan Sema Pekdaş, tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’ü hatırlatarak basına yönelik baskıların sürdüğünü söyledi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 200’ün üzerinde haber sitesi engellendiği, 70 gazetecinin fiziksel saldırıya uğradığı, 500 civarında gazetecinin işsiz kaldığı, 100 gazetecinin gözaltına alındığı ve 30 gazetecinin tutuklanarak cezaevine gönderildiği bilgilerinin yer aldığı 2015 raporunu meclis üyeleriyle paylaşan Pekdaş, basına özgürlük dileğini yineledi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basına yönelik baskıların ortadan kalktığı, haber alma özgürlüğünün yaşandığı bir Türkiye dilekleri olduğunu ifade eden Başkan Pekdaş, "Gazetecilere ve basına yönelik baskılar sürüyor. Aleni bir durumu haber yaptığı için gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül tutuklu ve tutuklulukları 40 günü geçti. Aslında haklarında dava açılsa ve ilk duruşmaya çıksalar zaman aşımından düşecek bir dava nedeniyle tutuklular. Dolayısıyla başından çekilen bir zulüm var. Basına yönelik baskıların ortadan kalktığı bir Türkiye dileğiyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayalım" dedi.
 
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Haziran ayında belediye meclisi tarafından İzmirli Gazeteci Süleyman Alasya’nın adının verildiği Alsancak’taki parkın açılışının bir anma töreniyle yapılacağını duyurdu. 12 Ocak Salı günü saat 11.00’de Gazeteciler Cemiyeti’yle birlikte yapılacak anma ve açılış törenine meclis üyelerini davet eden Pekdaş, ayrıca seçim yasakları nedeniyle ertelenen Nazime Sacide Akarcalı Mersinli Semt Merkezi’nin açılış töreninin de 13 Ocak’ta gerçekleşeceğini duyurdu.
 
 

Yayın Tarihi : 08.01.2016 : 12:45

Etiketler : Alasyanın    Adı    Yaşayacak    Bölge   


Yorumlar

9102
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN