Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca’da İstihdam Köprüsü

Buca’da İstihdam Köprüsü
Buca Belediyesi TİM İstihdam Masası, işverenlerle iş arayanları, iş görüşmeleri ile bir araya getiriyor. Yedi aydır hizmet veren Buca TİM İstihdam Masası’nın bugüne kadar 235 kişiyi iş sahibi yaptığı bildirildi.

 

 
İlçedeki istihdam sorununun çözümüne katkıda bulunmak için harekete geçen Buca Belediyesi, işsizlerin başvuru merkezi oldu. İşçi arayan firmalar ile işbirliği yapan Buca Belediyesi TİM İstihdam Masası, gerçekleştirdiği iş görüşmeleri ile vatandaşları iş sahibi yapıyor. Çamlıkule Semt Evi’nde yapılan toplu iş görüşmelerine katılan vatandaşlara önce işveren firma yetkililerince çalışma şartları ve aranan nitelikler konusunda ön bilgilendirme yapılıyor. İşe başvurmak isteyen vatandaşlar yazılı başvurularının ardından mülakata alınarak değerlendiriliyor.
 
Belediyenin kurduğu sistem kalifiye işçi bulmak konusunda sıkıntı yaşayan firmalara kolaylık sağlarken, iş bulmakta sıkıntı yaşayan vatandaşlara da yeni kapılar açıyor. Toplu görüşmelere katılarak iş sahibi olmanın mutluluğunu yaşayan vatandaşlar, Buca Belediyesi’ne duyarlılığı için teşekkür etti.
 
Buca’da işsizlik sorunu yaşayan vatandaşlar, İstihdam Masası’na 439 10 10 dahili 1086 numaralı telefonu arayarak başvuru yapabiliyor.

Yayın Tarihi : 08.01.2016 : 12:24

Etiketler : Bucada    İstihdam    Köprüsü    Bölge   


Yorumlar

3740
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN