Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Adanalı Milli Kürekçiler Dertli

Adanalı Milli Kürekçiler Dertli
Çukurova Üniversitesi Kayıkhanesi’nde kendilerine zorluk çıkarılan ve performanslarının düşüklüğü gerekçesesi ile olimpiyat hazırlıklarına alınmayan Adanalı Milli kürekçiler Ekincan Yılmaztürk ve Nadir Şahin düzenli antreman yapmalarının Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından ’keyfi şekilde’ engellendiğini öne sürdü.

 

Kendilerini yetiştiren antrenörlerinin istifaya zorlandığını, yeni gelen antrenörlerin tarafında yer almalarını istediklerini iddia eden Ekincan Yılmaztürk, şöyle yakındı:
 
"5 yıl Çukurova Üniversitesi’nde kürek çektim. Son bir yıldan biraz fazla sürede de Fenerbahçe’de kürek hayatımı sürdürdüm. 8-10 kez milli takıma girdim. Yaklaşık 3 ay önce gördüğüm baskılar sonucu bu sporu bırakmak zorunda kaldım. Antrenörlerin arasındaki konuların bize yansıması performansımı kötü etkiledi. Yeni gelen antrenörler taraf seçmeye zorladı. Bunları kabul etmedim."
 
Yılmaztürk, şöyle devam etti: "Antrenörler, kendi kontrollerindeki üniversite kayıkhanesinde mangal yakarken fotograflarını sosyal paylaşım sitelerine atabiliyorlar ama biz milli sporcu olarak antrenman için kayıkhaneye giremiyoruz. Kayıkhanede 2013 yılının ilk ayından itibaren spor tesisi olması nedeniyle içki içilmesi yasaklanmıştı. Kendi çıkarları için benim spor hayatım ile oynadılar."
 
BAZI SPORCULAR BURADAYKEN KAYIKHANEYE GİREMEZSİN’
 
Galatasaray kürek takımında forma giyen, Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2’nci sınıf öğrencisi olan Adanalı milli kürekçi Nadir Şahin ise şunları söyledi:
 
"Galatasaray’a trasfer oldum. Ailem ve yaşantım Adana’da olduğu için düzenli olarak kente gidip geliyorum. Antrenmanlarımı Çukurova Üniversitesi Kayıkhanesi’nde yapıyordum. Yıllırdır hiçbir sıkıntı yaşamadığım kayıkhaneye artık girmemde ve antrenman malzemelerini kullanmamda büyük sıkıntılar yaşıyorum. Daha önce kullanmaya iznim olan malzemeleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün kayıkhanede görevlendirdiği kişiler şahsi menfaatleri doğrultusunda vermiyorlar. Bana bazı sporcular buradayken kayıkhaneye girmemem gektiğini söyleyerek antrenman yaptırmadılar."
 
Son 4 aydır kayıkhane personeliyle karşı karşıya kaldığını sözlerine ekleyen Nadir Şahin şöyle devam etti:
 
"Çalışanlar, şu malzeme Çukurova Üniversitesi’nin, bu malzeme Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün diyerek, kullanıp kullanamayacağım malzemeleri söylüyorlar. Kendileri federasyonun bize kullanmamız için verdiği kayık ve kürekleri biz orada yokken kullanıyor. Antrenman yapmama engel olan bu görevlilerin sportif anlamda orada bulunması ne derece doğru onu da bilmiyorum. Çünkü kürek antrenörü olduğu söylenen kişinin Türkiye Kürek Federasyonu’nun sitesinde vizeli antrenörler arasında adı yer almıyor."
 
İDDİALARA YANIT
 
Türkiye Olimpiyatlara Hazırlama Merkezi (TOHM) Kürek Antrenörü Umur Demirez ise, TOHM sürecinden performanslarının düşük olması nedeniyle çıkarılan sporcuların süreci sabote etmek için böyle iddialarda bulunduğunu öne sürerek şeyle dedi:
 
"THOM sürecinden performanslarından dolayı çıkarılan sporcular oldu. Ama Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Abdulkadir Ataşbak, bu çocukların spordan uzak kalmamaları için ’THOM antrenmanları ile çakışmayacak saatte antrenmanlarına gelip gidebilirler’ dedi. Bu çocuklarımız ve antrenörleri TOHM sürecinden çıkarıldıkları için, antrenörlerinin de güdülemesiyle böyle söylemiş olabilirler. Ama bu sporcular çalışmalarını TOHM sporcularının antrenman saatlerine denk getirmeye çalışıp, süreci sabote etmeye çalışıyorlar."
 
 

Yayın Tarihi : 08.01.2016 : 12:07

Etiketler : Adanalı    Milli    Kürekçiler    Dertli    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1751
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN