Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


BBŞT Üçüncü Sahnesinde

BBŞT Üçüncü Sahnesinde
Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) üçüncü sahnesini Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’nde açtı. BBŞT, "Deniz Kızı Maira" adlı oyunuyla çocuklarla buluşmaya başladı.

 

 
Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Sevda Şener Sahnesi ve Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi’nin ardından üçüncü sahnesini Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’nde açtı. Tiyatro, "Deniz Kızı Maira" adlı oyunuyla çocuklarla buluşmaya başladı. Animasyon tekniği ile kurgulanan oyunun gala gösterimi, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın katılımıyla gerçekleşti. Başkan Atila, anaokulu ve ilkokul öğrecilerinin doldurduğu salonda sahnelenen oyunu; eşi Hikmet Atila ve kızları ile birlikte izledi. Çocuklar masal dünyasında geçen oyunu keyif ve heyecanla takip etti.
 
Oyunda, günümüzde Foça’ya yakın bölgede bulunan Siren Kayalıklarında yaşayan Deniz Kızı Maira’nın bölgede kaza geçiren bir geminin kaptanına duyduğu aşk ve başlarından geçen olaylar, animasyon tekniği kullanılarak masalsı bir dille anlatılıyor.
 
HER PERŞEMBE ÜCRETSİZ İZLENEBİLECEK
 
BBŞT yazarı Arzu Leylak’ın yazıp, Onur Erdoğan’ın yönettiği Deniz Kızı Maira oyunu mayıs ayına kadar perşembe günleri saat 10.00’da Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’nde izlenebilecek. Ücretsiz gösterilecek oyun için önceden rezervasyon yapılması gerkiyor. Rezervasyon için 999 29 29 numaralı telefondan dahili 3601 aranabilecek.

Yayın Tarihi : 08.01.2016 : 12:06

Etiketler : Bbşt    Üçüncü    Sahnesinde    Bölge   


Yorumlar

8471
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN