Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tarihi Hastaneye Yeni Yüz

Tarihi Hastaneye Yeni Yüz
Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nde 2015 yılında başlayan yenileme çalışmaları tarihi hastenenin görünümünü değiştirdi.

 

 
Hastanede engelli hastalara yönelik olarak “Asansörlerde Sesli Uyarı ve Ses Sistemi" kurularak tüm asansörler için Makine Mühendisleri Odası’ndan uygunluk belgesi ve yeşil uygunluk etiketi alındı. Ayrıca karşılama yönlendirme birimi engelli hastaların da kullanımına uygun hale getirilerek engelliler için Kayıt Birimi oluşturuldu. Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Birol Durukan “Daha önce farklı alanlarda bulunan görüntüleme birimleri Radyoloji Ünitesi adı altında bir araya getirildi. Böylece hastalar, hastane içinde dolaşmak zorunda kalmayarak görüntüleme hizmetlerini tek merkezden alır hale geldiler. Sıramatikler ile artık hastalarımız yorulmadan tetkiklerini yaptırabiliyor. Röntgen kayıt biriminin olduğu alan ise Sağlık Bakanlığı Standartlarına uygun hale getirildi ve Röntgen Teknisyenlerine dinlenme alanı oluşturuldu. Ayrıca Sağlık Bakanlığı’nın desteğiyle temin edilen 2. Renkli Doppler Cihazı sayesinde radyasyon oranını ortalama yüzde 30’a kadar düşürebiliyoruz. Meme kanserinin en erken bulgularının saptanmasında üstünlük sağlayan Dijital Mamografi cihazı ise oldukça kaliteli hizmet sunuyor" dedi.
 
Hastane’de günübirlik takip ve tedavilerin yapılabileceği, müdahale yapılan hastaların dinlenebileceği 2 oda ve 8 yataktan oluşan “Günübirlik Hasta Kliniği" de oluşturuldu. Yoğunluk dikkate alınarak üçüncü Göz Polikliniği açıldı.
 
Özellikle çocuklar için hastane korkusunu azaltacağı düşünülerek poliklinik kapıları resimli, renkli giydirmelerle süslendi. Hastane iç cephesi koridor ile hasta odaları boya ve tadilatlar yapılarak yenilendi.
 

Yayın Tarihi : 08.01.2016 : 11:37

Etiketler : Tarihi    Hastaneye    Yeni    Yüz    Bölge   


Yorumlar

1982
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN