Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tüfekle Değil Fotoğraf Makinesiyle Gelin

Tüfekle Değil Fotoğraf Makinesiyle Gelin
İzmir’in AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, 92 ayrı kuş türüyle ünlü Küçük Menderes Deltası’nda son günlerde avcılığın gerçekleşmesi üzerine bölgeye av tüfeğiyle değil fotoğraf makineleriyle gelinmesi çağrısı yaptı.

 

 
Zengin bitki örtüsü ve 92 ayrı kuş türüyle ünlü Küçük Menderes Deltası’nda avcılığın gerçekleşmesi, amatör ornitologlarını kaygılandırdı. AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, konuyla ilgili yaşadığı tedirginliği yazılı açıklamayla dile getirdi. Sadece spor ya da zevk için kimi grupların av tüfekleriyle fark gözetmeksizin kuşları vurduklarını, belediye bünyesinde kurdukları Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne birçok yırtıcı kuşun yaralı olarak getirildiğini belirten Başkan Görmez, şunları söyledi:
 
"Çevre il ve ilçelerden Küçük Menderes Deltası’na gelen kimi avcı grupları ’spor’ adı altında maalesef civardaki kuş türlerine büyük zarar veriyorlar. Bölgemizde yaşayan Üveyik, İbibik, Kızılgerdan, Sığırcık, İspinoz, Kocabaş, Çulha kuşu, Gökardıç, Tepeli Toygar, Boz Sağan, Çoban Aldatan, Gümüş Yağmurcun gibi çok özel kuşların nesli amaçsız ve anlamsız avlama sonucu giderek azalmakta ve doğal denge zarar görmektedir. Doğan, Baykuş, Şahin, Telli Balıkçıl, Kara Leylek, Gök Doğan gibi yırtıcı kanatlılar da maalesef avcıların hedefi oluyor."
 
Kentin zengin bitki örtüsünü ve doğal güzelliklerini görmek isteyen herkesi ilçeye davet eden Görmez, "Doğa tutkunlarını av tüfekleriyle değil, fotoğraf makileriyle bekliyoruz. Köylerimizde doğal beslenmenin ve doğal yaşamın bütün güzellikleri var. Köylümüz misafirperverdir. Ovamızda yaşayan bütün canlıların korunmasına köylümüz büyük özen gösteriyor, aynı duyarlılığı herkesten bekliyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 08.01.2016 : 11:37

Etiketler : Tüfekle    Değil    Fotoğraf    Makinesiyle    Gelin    Bölge   


Yorumlar

3294
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN