Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Volt’tan Önemli İşbirliği

Volt’tan Önemli İşbirliği
Enerji verimliliğini arttırma konusunda çalışma yapan ve IE 4 elektrik motoru üretimine başlayan Volt Motor, Alman pompa üreticisi KSB ile el sıkıştı.

 

Premium enerji seviyesi olan IE3 elektrik motoru üreten Volt Motor, Alman KSB AG’nin dünya pazarına sunduğu “Senkron Relüktans Motor” teknolojisine sahip pompaların pazar payının arttırılması ve daha rekabetçi üretilmesi amacıyla KSB AG firması ile işbirliği yaptı.
 
KSB AG ile görüşmelerin Aralık 2013’te anlaşma ile sonuçlandığını anlatan Volt Elektrik Motorları Genel Müdürü Hamit Sancak, “Proje kapsamında, 0.75 kw dan 45 kw a kadar tüm ürünlerin kalıp ve ekipman yatırımları kademeli olarak başlatıldı. 2015 Ekim ayı itibariyle yatırımlar devreye girdi ve ilk sevkiyatlar yapıldı. Volt Elektrik Motorları olarak Türkiye’de bir ilke imza atarak IE4 elektrik motorlarının seri üretimini gerçekleştirdik” diye konuştu. 
 
 
Projenin Volt Elektrik Motorları için önemli bir ihracat potansiyeli yarattığını belirten Sancak, “İsteğimiz KSB nin 0,75 kw dan 45 kw’a kadar olan tüm üretimlerini Volt Motor’da gerçekleştirmek. İlk hedefimiz KSB AG için rekabetçi, yüksek kalite seviyesinde üretilmiş, zamanında teslimat gerçekleştireceğimiz ve her türlü teknik desteği sağlayacağımız ürün ve hizmet sunmaktır.  Şu anda projede planlandığı şekilde, hedeflere uygun olarak, seri üretime başlamış bulunmaktayız. Bundan sonraki hedefimiz üretim adetlerimizi arttırıp KSB’nin bütün pompalarında bu motorları kullandırılması” dedi. 
 
KSB gibi dünya devi bir pompa üreticisine IE4 motor tedarik ediyor olmanın başlı başına bir prestij olduğundan bahseden Sancak; “Bu prestij ile birlikte grubumuz Türkiye’de ve dünyada yüksek teknolojili üretimler yapan ve motor ihtiyacı olan diğer tüm firmaların dikkatini çekti ve bu firmalar bizimle görüşmeye geldiler. KSB ile yapmış olduğumuz işbirliği sonucunda artık özellikle dünyaca ünlü diğer pompa üreticileri ve diğer firmalar da Volt Motor’un adını çok hızlı bir şekilde öğreniyorlar” diye konuştu.
 
Saya Grup’un Dünyaya Açılma Süreci Hızlandı
 
Saya Grup bünyesine katılmasıyla birlikte yapılmaya başlanan ve devam etmekte olan; AR-GE, kalite, inovasyon ve modernizasyon çalışmaları sonucu bugün Volt Motor, hedeflerine giden yolda inancı ve başarısı ile ilerliyor. Şirket, teknolojisi, ürün kalitesi, ürün çeşidi ve 45.000 m2’lik üretim alanında sahip olduğu kapasiteyle, Türkiye’nin lider elektrik motoru üreticilerinden biri haline geldi.  Volt Motor, global bir marka olma yolunda, TURQUALITY ve EFQM rehberliğinde ilerlediği mükemmellik yolculuğunda, 2020 yılına kadar sektör liderliğine ulaşmayı hedefliyor. 
 
 
VOLT ELEKTRİK MOTORLARI HAKKINDA:
 
Türkiye’nin en seçkin endüstriyel markaları arasında yer alan ve 1987 yılında kurulmuş olan Volt Elektrik Motorları, 2011 yılında Saya Grup iştirakleri arasındaki yerini aldı.
 
Saya Grup bünyesine katılmasıyla birlikte yapılmaya başlanan ve devam etmekte olan; AR-GE, kalite, inovasyon ve modernizasyon çalışmaları sonucu bugün Volt Motor, teknolojisi, ürün kalitesi, ürün çeşidi ve 45.000 m2’lik üretim alanında sahip olduğu kapasiteyle, Türkiye’nin lider elektrik motoru üreticilerinden biri haline geldi.  
 
Türk Sanayiinde kullanılan elektriğin yaklaşık %70’i elektrik motorları tarafından tüketilmektedir. Volt Motor, ülkemizdeki enerji tüketimini düşürmek ve enerji verimliliğini arttırmak adına yaptığı AR-GE çalışmalarıyla, premium enerji seviyesi olan IE3 verim sınıfındaki elektrik motorlarını  piyasaya sunmaya başlamıştır. Super premium enerji seviyesindeki IE4 motorlarla ilgili olarak da uluslararası pazardaki işbirliklerini sürdürmektedir. 
 
Volt Motor, global bir marka olma yolunda, TURQUALITY ve EFQM rehberliğinde ilerlediği mükemmellik yolculuğunda, 2020 yılına kadar sektör liderliğine ulaşmayı hedeflemektedir.
 

Yayın Tarihi : 08.01.2016 : 11:37

Etiketler : haber    haberler    volt    elektrik motorları    hamit sancak    ksb    Volt’tan Önemli İşbirliği    kanalben    ben tv       


Yorumlar

2402
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN