Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Kentimizin Cazibesini Kullanacağız''

''Kentimizin Cazibesini Kullanacağız''
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın ev sahipliğinde düzenlenen komisyon bilgilendirme toplantısına katılan AK Parti İzmir Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyesi Necip Kalkan, ''İzmir’de sanayiyi geliştirmek için kentimizin coğrafi ve fiziki cazibesini kullanarak yatırımları arttıracağız'' diye konuştu.

 

İzmir’de 13 Organize Sanayi Bölgesinin bulunduğunu söz konusu bölgelerin gelişmiş altyapı ve donanımlarıyla ülkemize örnek olacak nitelikte olduklarını vurgulayan Kalkan, “Komisyon olarak İzmir’de bulunan Organize Sanayi Bölgelerinin başarılı olmaları için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sayın Bakanımıza İzmir’deki sanayicilerimizin, kentimiz de bulunan Organize Sanayi Bölgelerine verilen teşvikin komşu illerle aynı koşullarda faydalanması yönünde taleplerini ilettim. 
 
İktidar partisinin İzmir milletvekili olarak kentimizin kalkınması, üretim ve ihracatın gelişmesi için konun takipçisi olacağım. İzmir’in sanayi ve ticarette sahip olduğu yüksek bir potansiyel var. Bu imkanların tam kapasite ile kullanılması için kentimizdeki ilgili kuruluşlarla sık sık istişarede bulunuyorum. Sanayicilerimizden gelen tüm taleplerimizi hem mensubu olduğum komisyon hem de Sayın Bakanımız ile paylaşıyorum. İzmir’imizi kalkındırmak, kentimize faydalı olmak için birlik ve beraberlik içerisinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi. 
 
Yüksek teknolojik ürünlerin üretilmesini sağlayacağız
 
İzmir’de 5’inci bölge yani katma değeri yüksek, yüksek teknolojik üretim yapacak firmalara verilen teşviklerin verildiğine dikkat çeken Kalkan, “Organize Sanayi Bölgelerinin 5. Bölge devlet teşviki İzmir’de yatırım yapmak isteyen kuruluşlara verilmekte. Bu teşvikin ihracat yapacak üreticiler için çok büyük avantajları var. Söz konusu teşviki alacak firmaların yüksek teknolojik mal üretmesi gerekiyor. Bu tip üretim tesislerini kurmak için maliyet gerekiyor. Teşvikleri kullanacak firmaları doğru yönlendirerek, hem de kentimizin coğrafi ve fiziki cazibesiyle bu alanlarda yeni yatırım yapacak firmaları İzmir’e yönelteceğiz” ifadelerini kullandı. 
 
Ödemiş ve Bergama OSB’lere müjde
 
Ödemiş’te 1994 yılında yer tahsisi yapılan ancak bugüne kadar çivi çakılmayan Organize Sanayi Bölgesinin yapımının hızla devam ettiğini belirten Kalkan, “Ödemiş’te yıllardır boş duran Organize Sanayi Bölgemiz Belediye Başkanımız Mehmet Badem ile bulunduğumuz girişimler sonrası hayata geçiyor. En son bakanlığımızca ek olarak maddi destek sağlandı. Ödemiş’te altyapı çalışmaları devam eden bölge tamamlandığında Küçük Menderes Havzası yeni bir soluk alacak” dedi. Öte yandan Bergama’da bulunan OSB Bölgesini de gündeme getiren Kalkan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’tan Bergama’daki alanın altyapısı için destek sözü aldı. 
 

Yayın Tarihi : 08.01.2016 : 11:12

Etiketler : haber    haberler    ak parti    izmir    milletvekili    Kentimizin Cazibesini Kullanacağız    necip kalkan    ben tv    kanalben       


Yorumlar

7950
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN