Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Üniversitede Nurettin Yıldız Tepkisi

Üniversitede Nurettin Yıldız Tepkisi
Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde bir konferansa konuşmacı olarak katılan Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız, öğrenciler tarafından protesto edildi.

 

 
Daha önce ’6 yaşındaki kız çocukları evlenebilir’ ve ’Kadınlar dövüldükleri için mutlu olmalı’ şeklindeki açıklamaları nedeniyle büyük tepki çeken Nurettin Yıldız’ın Hukuk Fakültesi’nde konferans saat 16.30’da vereceği salona, Üniversiteli Kadın Kolektifi üyeleri ve bir grup öğrenci de girmek istedi. Özel güvenlik görevlileri ve karşıt grup öğrencilerle arbede yaşanan konferans salonu girişinde Yıldız’a tepki gösteren üniversiteler ’Tarikatlar dışarı bilim içeri’ sloganı atarken, salon içindeki bir grup ise tekbir getirdi.
 
Kısa süreli arbedenin ardından özel güvenlikçiler ve Çevik Kuvvet polisleri salon girişinde barikat oluşturdu. Öğrenciler salon dışında pankart açtı. Üniversiteli Kadın Kolektifi üyeleri, "6 yaşındaki çocuklarla evlenilebilir diyenleri üniversitemizde istemiyoruz. Kadın düşmanlarına konferans izni veriliyor, bizler talep ettiğimizde izin verilmiyor" sözleriyle tepki gösterdi. 
 
Öğrenciler, polisinh uyarısının ardından dağıldı.

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 18:24

Etiketler : Nurettin    Yıldız    Tepkisi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8442
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN