Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sokak Hayvanları İçin Yem Bıraktı

Sokak Hayvanları İçin Yem Bıraktı
Bingöl’de aşırı kar yağışıyla birilkte etkisini sürdüren soğuk hava nedeniyle yiyecek bulamayan sokak hayvanları için TEMA Vakfı üyeleri tarafından doğaya yem bırakıldı.

 

TEMA Vakfı üyeleri, ağır kış şartlarından dolayı yiyecek bulmakta zorluk çeken hayvanlar için kent merkezindeki çeşitli noktalara yem bıraktı. Bahçelievler Mahallesi civarında bulunan mezarlıklarda kuşlar için pekmez karışımlı yem, kedi ve köpekler için de balık, bırakıldı.
 
Elverişsiz hava şartlarının sokak hayvanlarını ve tabiatı etkilediğini belirten Bingöl Belediyesi Proje Ekibi eğitmeni ve TEMA Vakfı Temsilcisi Cuma Karaarslan, "Bugün gelinen serüvenin iki yıllık bir serüven olduğunu söylemekle başlamak istiyorum. Önceki yıllarda aklımıza geldi ve dağ, taş gezdiğimizde hayvanların çaresiz durumda olduğunu, aç ve yemsiz olduğunu gördük. Kentin içindeki yapı ve çarpık kentleşmeden dolayı hayvanlar sürekli aç ve dışarı doğru aktı. Biz de buna tedbir olarak, onları beslemeye karar verdik. Eskiden tek katlı bahçeli evlerimizde besliyorduk. Şimdi apartmanlarımız var, besleyemiyoruz. Doğal olarak bugün doğada kuşlara pekmez katkılı, köpeklere ve kedilere de etli yem takviyesinde bulunduk. Haftalık ve günlük etkinliklerimiz devam edecek. Umarız herkes kendi penceresine, kendi kapısına yem bırakarak katkıda bulunur. Sağlık ve hayır olarak geri döner inşallah" dedi.

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 17:34

Etiketler : Bingöldeki    Tema    Vakfı    Üyeleri    Sokak    Hayvanları    İçin    Yem    Bıraktı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3259
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN