Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doğaya Yem Bırakıldı

Doğaya Yem Bırakıldı
Samsun Orman Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından karaca, sülün ve yaban domuzlarının bulunduğu Terme İlçesi Gölardı bölgesinde doğaya yem bırakıldı. Zorlu kış şartlarında yiyecek bulmakta zorluk çeken yaban hayvanları için Samsun’da toplam 11 ton 100 kilo yem bırakıldığı belirtildi. 

 

Samsun Orman Su İşleri 11’inci Bölge Müdürlüğü tarafından yaban hayvanları yaşam alanlarının korunması ve türlerini korumak amacıyla ağır geçen kış şartlarında açlığa bağlı ölümlerin önüne geçmek için il genelinde doğaya toplam 11 ton 100 kilo yem bırakıldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile Orman Su İşleri 11’nci Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer’in katılımıyla karaca, yaban domuzu, sülün gibi yaban hayvanlarının da yaşadığı Terme İlçesi Gölardı bölgesinde doğaya yem takviyesi yapıldı.
 
Samsun Valisi İbrahim Şahin, nesli tehlike altında olan yaban hayvanlarının aç kalıp ölmemesi için bu uygulamanın yapıldığını belirterek, "Yaban hayatı konusunda Samsun’un çok önemli bir zenginliği var. Özellikle Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti dünya çapında öneme sahip bir alan.Yine Terme İlçemizdeki bu bölgede çok özel bir alan. Kış ayları süresince olumsuz hava koşullarında ekiplerimiz yaban hayatını korumak için yem takviyesinde bulunmaya devam edecekler" dedi.

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 17:32

Etiketler : Yaban    Hayvanları    İçin    Doğaya    Yem    Bırakıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7834
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN