Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Prostestan Din Adamlarından Barış Çağrısı

Prostestan Din Adamlarından Barış Çağrısı
Türkiye Protestan Kiliseleri Derneği Başkanı İhsan Yınal Özbek, Türkiye’nin çeşitli kentlerindeki ruhani liderleriyle birlikte geldiği Diyarbakır’da yaptığı konuşmada, "Devletimizin büyüklüğünü göstererek, tüm çocuklarına merhamet ve adalet göstermesi, öte yandan hendek kazarak çözüm arayan vatandaşlarımıza da silahsız olarak kendilerini ifade etme çabalarını seçmesi için yalvarmaya geldik" dedi.

 

Türkiye Protestan Kiliseleri Derneği Başkanı İhsan Yinal Özbek, Diyarbakır, Ankara, Bursa, İzmir Protestan kilise temsilcileri ve ruhani liderleriyle birlikte, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gültan Kışanak’ı ziyaret etti. İlk olarak Vali Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret eden Özbek ve beraberindeki ruhani önderler, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ı ziyaret etti.
 
"BARIŞ İÇİN TARAFLARA YALVARMAYA GELDİK"
 
Ziyaret sonrası belediye binası önünde basın açıklaması yapan Türkiye Protestan Kiliseleri Derneği Başkanı İhsan Yinal Özbek, nefret ve öfkenin çözüm getirmediğini belirterek, barış çağrısında bulundu. Türkiye’nin yerel Protestan Kiliseleri’nin önderleri olarak Diyarbakır’a geldiklerini ifade eden Özbek, şöyle dedi:
 
"Türkiye’nin yerel Protestan Kiliseleri’nin ruhani önderleri olarak huzurunuzdayız. Defalarca ’birbirinizi sevin’ diyen Hz. İsa Mesih’in izleyicileri ve elçileri olarak buradayız. Yüce Tanrı’nın severek yarattığı insanlarımızın çektiği korkunç acı ve ölümlere seyirci kalmamanın yükü altında, sizlere geliyoruz. Nefret, öfke ve çatışmanın çözüm getirmediği ve getiremeyeceği, aslında hepimizce aşikardır. Bu korkunç girdaptan çıkılması için tüm tarafların barış için adım atması amacıyla yalvarmaya geldik. Gözyaşı ve çatışma dumanları gözler göremez, akıllar düşünemez. Barış ve iyilik için adım atılmayan bu ortamda, ’duralım, yeniden düşünelim’ denmesi için yalvarmaya geldik. Devletimizin büyüklüğünü göstererek, tüm çocuklarına merhamet ve adalet göstermesi, öte yandan hendek kazarak çözüm arayan vatandaşlarımıza da silahsız olarak kendilerini ifade etme çabalarını seçmesi için yalvarmaya geldik. Ülkemizde, barış içinde kardeşçe yaşamak için kesinlikle umudumuz var. Bu umut, bugün biz kilise önderlerini burada buluşturdu."
 
"YARIN OLACAK BARIŞI BUGÜNE ÇEKMEK İÇİN ELİNİZİ UZATIN"
 
Sadece dua etmekle kalmayıp, ülkeye barış ve huzurun gelmesi için her kapıyı çalacaklarını anlatan Özbek, bu kapsamanda Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile randevu talebinde bulunacaklarını dile getirerek, "Bugün halkın iradesini yansıtan Meclisimiz, Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz ve yerel yöneticilerimiz, el ele verip, kim haklı, kim haksızlığa bakmaksızın, ’Çatışmaya gerek yok, bizler bu sorunları diyalog yoluyla çözeceğiz’ dedikleri an, ülkemizin üzerinde kara bulutlar hemen kalkacaktır. Konumunuz ne olursa olsun, bütün yurttaşlarımıza yalvarıyoruz, yarın olacak barışı bugüne çekmek için elinizi uzatın. Biz ülkemizi seviyoruz, en büyüğünden, en küçüğüne kadar, hem yöneticilerimizi, hem de halkımızı dualarımızla bereketliyoruz. Sadece dua etmekle kalmayıp, ülkemize barış gelene kadar bizler her kapıyı çalacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızla görüşmek için randevu alacağız. Bu yalvarışımızı onlara da sunacağız. Yine söylüyoruz, barış, kardeşlik ve sevgi içinde yaşamak için umudumuz vardır."

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 17:11

Etiketler : Prostestan    Din    Adamlarından    Barış    Çağrısı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6231
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN