Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Arıza Ekiplerinin Zorlu Kış Mücadelesi

Arıza Ekiplerinin Zorlu Kış Mücadelesi
Bitlis’te etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle, Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) ekipleri, meydana gelen arızalara zorlu kış şartlarında gidermeye çalışıyor.

 

Bitlis ve çevresinde 4 gün boyunca etkili olan yoğun kar yağışı, bir çok elektrik arızasına da neden oldu. VEDAŞ ekipleri ise enerji hatlarında meydana gelen arızaları gidermek için yoğun bir çaba gösterdi. Yüzlerce köy yolunun kapandığı Bitlis’te köy enerji nakil hatlarındaki tellerin kopması ve direklerin yıkılmasıyla, yüzlerce köyün de elektriksiz kaldığı belirtildi. Belediye, özel idare ve karayolları ekiplerinin ulaşımı sağlamak amacıyla vermiş olduğu zorlu mücadelenin benzerini, arıza ekiplerinin de verdiğini belirten VEDAŞ yetkilileri şu açıklamayı yaptı:
 
"Bugün itibariyle merkez ilçeye bağlı Konalga ve Kayadağ köy grupları ile Başmaklı-Çeltikli köy grubunda 23, Mutki ilçesinde Meydan-Geyikpınar köy grubunda 24 köy ve 17 mezra, Hizan ilçesine Daldere, Karbastı ve Soğuksu köy gruplarında 37 köy ve 53 mezra, Tatvan ilçesine bağlı Sarıkum ve Kıyıdüzü köy grubunda da 3 köy elektriksiz durumdadır. Köylerin çoğunda yollar kapalı olduğundan arızalara müdahale edilemiyor. Yolların açılmasıyla en kısa sürede arızalara müdahale edilerek, tüm yerleşim yerlerine enerji verilecektir. Ayrıca yağış ve don nedeniyle, buzlanma sonucu enerji nakil hatlarında telleri buz tutarak ağırlaştığı için birçok yerde tel kopmaları sonucu arızalar da oluşmuştur."

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 16:50

Etiketler : Arıza    Ekiplerinin    Zorlu    Kış    Mücadelesi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2635
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN