Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Saldırıda En Az 65 Kişi Öldü

Saldırıda En Az 65 Kişi Öldü
Libya’nın, Avrupa’ya insan kaçakçılığının merkezi olarak bilinen bölgesinde bir sahil güvenlik polisi eğitim merkezine yapılan bombalı saldırıda en az 65 kişi öldü.

 

İngilizce ve Arapça yayın yapan Libya Herald haber sitesinin haberine göre, bir sahil kenti olan Zliten’deki sahil güvenlik polisi eğitim merkezine patlayıcı yüklü kamyonla yapılan saldırıyı henüz üstlenen olmadı.
 
 
Zliten kenti, Libya’dan Avrupa’ya yönelik insan kaçakçılığının da merkezi olarak biliniyor. Habere göre, Libya hükümeti, kaçakçıları engellemek üzere son dönemde daha çok sayıda sahil güvenlik polisi istihdam etmeye başladı.
 
 
Zliten Kent Konseyi’nden yapılan açıklamaya göre, birçoğu ağır onlarca yaralı kentteki ve çevredeki hastanelere kaldırıldı. Açıklamada, bombanın göreve yeni başlayan sahil güvenlik polislerinin eğitim merkezinde toplanmaları sırasında patladığını söyledi.
 
 
Habere göre, saldırıyı henüz üstlenen olmasa da, dikkatler Libya’da bir  süredir intihar eylemleri düzenleyen Irak Şam İslam Devleti’ne (İŞİD) çevrildi.
 
 
Haberde, Sirte kentini ele geçiren ve petrol sahalarına saldırı düzenleyen IŞİD’in bu hafta başında iki büyük petrol ihraç terminaline saldırı düzenlediği anımsatıldı.
 
 
 
 

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 16:38

Etiketler : Libyada    Polis    Eğitim    Merkezine    Bombalı    Saldırıda    En    Az    Kişi    Öldü    Dış    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6396
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN