Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kazaların Olduğu Karayolu Ağaçlandırılacak

Kazaların Olduğu Karayolu Ağaçlandırılacak
Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir-Ankara karayolunda bir yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 7 kişinin ölmesi, aynı gün yine aynı bölgede 2 otobüsün daha devrilmesi üzerine, bölgede inceleme yapıldığını, bu tür kazaların bir daha olmaması için bölgede ağaçlandırma çalışması yapılacağını bildirdi.

 

Vali Necati Şentürk, Kırşehir’deki ölümlü trafik kazalarının önüne geçebilmek için Karayolları 6’ncı Bölge Müdürü Aydın Doğan ile birlikte bir değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Şentürk, Kırşehir’de meydana gelen otobüs kazasının en önemli nedenlerden birisinin, sert esen rüzgar olduğunu açıkladı. 4 Ocak’ta Ankara yönüne giderken karayolunun 25’inci kilometresinde otobüsün devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında 7 kişinin yaşamını yitirdiğini aynı gün iki otobüsün daha bu bölgede devrilmesi sonucu 52 kişinin yaralandığını belirten Vali Necati Şentürk, "Bu kazalar hepimizi çok üzmüştür. Kaza ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız da Valiliğimizden detaylı olarak bilgi almışlardır. Kazanın nedenlerinin araştırılması konusunda kendilerinin ilgili kurumlara talimatları olduğunu biliyoruz" dedi.
 
Aynı bölgede 3 ayrı otobüsün devrilmesi nedeniyle kamuoyunda ‘Acaba bu bölgedeki yolda teknik bir sıkıntı mı?’ var şeklinde algı oluştuğunu dile getiren Vali Necati Şentürk, şunları söyledi:
 
"Bu nedenle ben de Vali olarak çeşitli girişimlerde bulundum ve bölge ile ilgili bir değerlendirme yaptık. Teknik olarak yaptığımız incelemeler neticesinde, hızı saatte 70 kilometreyi geçen rüzgarda bu tür kazaların meydana gelebileceğini öğrendik. Otobüsler, hacim olarak büyük olduğu için bu hızdaki rüzgarlar, otobüsleri devirebiliyor. Bu kazaların bir daha olmaması için ya da bu kazaları en aza indirmek için bir takım önlemler almak üzere görüşmeler yaptık. Alınacak önlemlerin en önemlisi, rüzgarın estiği yön istikametinde 5 kilometre boyunca ağaçlandırma yapılmasıdır. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve ilgili diğer kurumlarla irtibata geçtim. Mart ayından itibaren bu bölgede ağaçlandırma çalışmaları başlatacağız. Alınacak diğer bir önlem ise oto-korkuluk yapılmasına ilişkindir. Otobüsler yüksek olduğu için belki devrilmesini önlemez ama en azından olumlu bir katkı sağlayacaktır."

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 16:35

Etiketler : Kazaların    Olduğu    Karayolu    Ağaçlandırılacak    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8310
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN