Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Bana Tebligat Gelmedi''

''Bana Tebligat Gelmedi''
AK Parti tarafından kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Adana’nın Ceyhan İlçe Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, "Bana gelen resmi bir tebligat yok" dedi.

 

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından hazırlanan raporda ’Eşini belediye başkan yardımcısı yaparak özel nüfus kullanmak, imar uygulamalarında menfaate dayalı iş ve işlemler yapmak Ak Parti ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışlar sergilemek’ iddiaları üzerine Öztürk, ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi. Alemdar Öztürk, bu konudaki haberler ile ilgili ortada yanlış bilgilendirme olduğunu savundu.
 
"EŞİM BAŞKAN YARDIMCISI DEĞİL"
 
İddiaların doğru olmadığını belirten Alemdar Öztürk, şöyle dedi:
 
"Bana gelen resmi bir tebligat yok. Basından gördüğüm kadarıyla eşimle ilgili bir söylem var. Eşim, başkan yardımcısı değil, ’Kültür işlerinden sorumlu koordinatör’ olarak çalışıyor. Yardım, eğitim işleriyle ilgili faaliyet gösteriyor. Diğer söylenen konularla ilgili de bana intikal etmiş resmi bir yazı yok, soruşturma yok. İmar uygulama yetkisi yeni çıkan yasa gereği Büyükşehre ait, bize ait değil."
 
Disiplin kuruluna sevk edildiğini de televizyondan öğrendiğini kaydeden Alemdar Öztürk, "Disiplin kuruluna gidip bu konuda bilgilendirmeyi, savunmamızı yapacağız. Neticede partiyle ilgili süreçte biz buradaki son seçimdeki ortalamaya göre AK Parti olarak oyumuzu Ceyhan’da yüzde 36 oranında artırmışız. Burada tamamen eksik bir bilgilendirme var" dedi.

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 16:05

Etiketler : Ak    Partiden    İhracı    İstenen    Öztürk    Bana    Tebligat    Gelmedi    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2799
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN