Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kumluca’da Hortum Seraları Vurdu

Kumluca’da Hortum Seraları Vurdu
Antalya’nın Kumluca İlçesi’nde meydana gelen hortumda seralar zarar gördü.

 

Kumluca’ya bağlı Kavak, Göksu ve Hacıveliler mahallelerinde şiddetli yağışla birlikte hortum meydana geldi. Kavak Mahallesi’nden başlayan hortum, Göksu ve Hacıveliler mahallelerinde de çok sayıda seraya zarar verdi. Sağanak yağış nedeniyle üreticiler seralardaki zararı gidermekte zorluk çekti.
 
Hacıveliler Mahallesi’nde üretim yapan Aziz Atıcıoğlu, "Denizden gürültülü bir rüzgar geldi. Rüzgar hortuma dönüştü. 5 dakika içinde seralarımıza zarar verdi. Patlıcanlarımız, biberlerimiz ve domateslerimiz zarar gördü. Zararımızın giderilmesi için devletimizden yardım bekliyoruz" dedi.
 
Kumluca Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kayhan da "Denizden çıkan hortum bazı vatandaşlarımızın seralarında zarara yol açtı. Gördüğüm kadarıyla bir serada yüzde 80 zarar var. Seralarımızın içindeki biber, patlıcan ve domatesler de zarar gördü. Seraların çatısını oluşturan demirler kırılmış veya bükülmüş. Kumluca Ziraat Odası olarak elimizden geleni yapacağız. Çiftçilerimize geçmiş olsun" diye konuştu.
 
Hortumun ne kadar alana zarar verdiği ve maddi boyutunun ne olduğu Kumluca Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarafından araştırılıyor.

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 16:03

Etiketler : Kumlucada    Hortum    Seraları    Vurdu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4765
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN