Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


4 TIR Dolusu Yardım

4 TIR Dolusu Yardım
Kayseri Kızılay Şubesi bağışçılardan sağlanan 300 bin TL değerindeki insani yardım malzemesini, Bağırbucak Türkmenleri’ne ulaştırılmak üzere 4 TIR’la gönderdi.

 

Yardım malzemelerinin yer aldığı TIR’ların yola çıkarılmasından önce Kızılay Kayseri Hastanesi önünde program düzenlendi. Kızılay Kayseri Şubesi Başkan Yarımcısı Zeki Erdinç, Türk Kızılay’ı şubesince Bayırbucak Türkmenleri’ne ulaştırmak için zaruri ihtiyaçlardan oluşan malzemelerin bağışçılar tarafından temin edildiğini söyledi. Bağışçılara teşekkür eden Erdinç, bot, bulgur, yatak, şeker, yağ, battaniye, çocuk bezi, çocuk maması, konserve, halı gibi malzemelerle yüklü 4 TIR’daki malzemelerin toplam değerinin 300 bin TL olduğunu dile getirdi. Vali Yardımcısı Mehmet Aktaş ise, Kayseri olarak yeni bir yardım hamlesine tanıklık ettiklerini ifade ederken şöyle dedi:
 
"Maalesef sınırlarımızın gerisinde ciddi bir mücadele, kargaşa, karmaşık ortam söz konusu. Orada yaşanan yaşam, dram ve bazı olumsuz durumları beraberinde getiriyor. Aynı zamanda bu durum, sınır komşusu olarak ülkemizin üzerindeki yükü ve sorumluluğu da fazlasıyla artırıyor. Bugün bu yardımlar gibi, fazlası da yapılıyor ve her gün farklı yerlerde bu yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Örneğin ilimizde de 50 bine yakın yabancıya, barıma, sağlık, eğitim gibi ihtiyaçları, kamu kurumları STK’lar ve hayırseverlerce karşılanıyor. Bugün de bu kapsamda 4 TIR insani yardım malzemesini sınırların ötesine göndermiş olacağız."
 
Yapılan açıklamaların ardından 4 TIR kornalar eşliğinde yola çıktı ve protokol mensupları da TIR’ları el sallayarak uğurladı.

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 15:28

Etiketler : Kayseriden    Bayırbucak    Türkmenlerine    Tır    Dolusu    Yardım    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7860
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN