Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Jiletli Tele Tepki

Jiletli Tele Tepki
Ankara’nın Mamak İlçesi Duraaliç Mahallesi’ndeki sitelerin bahçe duvarlarına çocuk boyunda çekilen jilet teller, çocuk, yaşlı ve engelliler için tehlike oluşturduğu belirtildi. Site sakinlerinden Mustafa İşler, "Jiletli tel, askeri amaçlı kullanılıyor. İnsan boyunu geçmesi gereken jiletli telin sitelerde kullanılması tehlikelidir" dedi.

 

Ankara’nın Mamak İlçesi Duraaliç Mahallesi’nde oturan 47 yaşındaki Mustafa İşler, mahallede 10’dan fazla site, buralarda oturan binlerce çocuklu aile bulunduğunu hatırlatırken, şöyle dedi:
 
"Bu sitelerde oturan çocukların büyük kısmı ilkokul çağında. Bu site bahçesi kenarlarına çekilen jilet teller çocuklarımız başta olmak üzere engelli ve yaşlılar için büyük tehlike arz ediyor. Çocuk boyunda bahçe duvarı üzerine çekilen bu jilet teller çocuklar koşarken çarpması veya takılması halinde ellerini-yüzlerini parçalayabilir. Sokak kaldırımları oldukça dar, iki kişi yan yana zor yürüyor. Kaldırıma sıfır çekilen bu teller çocuklara değil, engellilere, yaşlılara çarpmaları sonucunda zarar görebilirler. Bu nedenle bu hatalı durumdan bir kimsenin zarar görmemesi için durumu Mamak Belediyesi’ne şikayetlerde bulunduk ama kimse ilgilenmedi. İllede birileri ellerini, yüzlerini parçalayınca mı yetkililer harekete geçecekler. Jiletli tel, askeri amaçlı kullanılıyor. İnsan boyunu geçmesi gereken jiletli telin sitelerde kullanılması çok tehlikeli."

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 14:18

Etiketler : Site    Duvarlarına    Alçaktan    Çekilen    Jiletli    Tele    Tepki    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5357
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN