Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hakkari’de Protesto Edildi

Hakkari’de Protesto Edildi
Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde geçen pazartesi akşamı üç kadının öldürülmesi, bugün Hakkari’de Özgür Kadın Kongresi (Kongreya Jinen Azadi) öncülüğünde yapılan basın açıklamasıyla kınandı.

 

HDP il binası önünde bir araya gelerek basın açıklaması yapan gruba HDP ve DBP’li yöneticiler de destek verdi. Ellerinde Fransa ve Silopi’de öldürülen 6 kadının fotoğraflarının yer aldığı pankartı da taşıyan kadınlar adına basın açıklaması metni Cölemerg Öğrenci Derneği üyesi Güneş Okçu tarafından okundu. Okçu, şöyle dedi:
 
"Aylardır Kürdistan’da süren sokağa çıkma yasaklarıyla kadın, çocuk, genç ve hatta insan dışındaki canlılar bile katledilmektedir. Bugün Türkiye’de başkanlık sistemini birileri fiili olarak hayata geçirmekten bahsederken Kürtler’in özyönetim talep etmeleri her türlü baskı, tutuklama ve katliamlara gerekçe olarak gösterilebiliyor. Silopi’de katledilen DBP Parti Meclis üyesi Seve Demir, KJA üyesi Fatma Uyar ve Silopi Halk Meclisi Eş Başkanı Pakize Nayır yoldaşımızı katledenlere sesleniyoruz" dedi.
 
Basın açıklaması ardından kadınlar dağıldı.

Yayın Tarihi : 07.01.2016 : 13:47

Etiketler : Silopide    Kadının    Öldürülmesi    Hakkaride    Protesto    Edildi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8579
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN